8 лютого 2023 року, о 15:00, в Київському райсуді міста Харкова має відбутись засідання щодо оскарження Ігорем Тереховим накладання на нього штрафу за використання російської мови в соцмережах. Про це стало відомо з порталу “Судова влада”.
Суддя, яка буде розглядати справу – Світлана Лисиченко. Вона була призначена на посаду судді в грудні 2020 року. З серпня 2016 року по грудень 2020 року Лисиченко була адвокатом.
Представником Ігоря Терехова в суді вказаний Юрій Бабич. Він же був у 2021 році розпорядником виборчого фонду Терехова, коли той балотувався на посаду Харківського міського голови, а також представником Терехова в судових засіданнях, які стосувались виборчого процесу..
Як повідомляє “Kharkiv Today”, Терехов веде свої верифіковані сторінки як Харківський міський голова, але робить дописи то російською, то українською. Безліч харків’ян пишуть Терехову про дотримання мовного закону у коментарях, акцентуючи на тому, що таке під час повномасштабної російської війни дозволяє собі тільки очільник Харкова. Ці скарги залишаються без уваги.
У коментарі “Думці” директор Департаменту у справах інформації та зв’язків з громадськістю Харківської міської ради Юрій Сідоренко підкреслив, що адміністративне стягнення оскаржене Ігорем Тереховим у приватному порядку, а не як посадовою особою.
“Юридичний департамент не задіяний, тому суті позову не знаю. Ігор Олександрович як громадянин України подав позов, тому ми не можемо цю справу коментувати, – сказав Сідоренко. – Бюджет міста у зв’язку з позовом не несе ніяких витрат, оскільки позов від приватної особи за свої кошти”.
“Поява судового позову стосується того, що мною винесена постанова про використання недержавної мови Харківським міським головою на його сторінці у соціальних мережах. Кожен громадянин України повинен володіти українською мовою. Мовою органів державної влади є виключно українська. Я переконаний у тому, що для харків’ян і мешканців України зараз є надзвичайно важливим використання української мови. Це питання консолідації, єдності, майбутнього України. Я хотів би, аби українська мова мала якомога більшу підтримку серед мешканців Харкова”, – сказав уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
Сума накладеного штрафу складає 3400 гривень. Кошти від сплати штрафів за порушення мовного закону йдуть у бюджет місцевої громади.
Це вже не перший штраф, який наклали на Терехова за невикористання державної мови в публічному просторі. За накладання штрафу на Терехова щодо використання російської мови у зверненнях до харків’ян, а також в ефірі телемарафону, стало відомо у листопаді 2022 року.
Терехов сплатив перший штраф 2 грудня, повідомила заступниця міського голови Харкова Тетяна Чечетова-Терашвілі у відповіді на запит Суспільне Харків. Мовний омбудсмен підтвердив, що мер міста оплатив штраф у сумі 3400 гривень, які поповнили міський бюджет.