На розширення дороги по Весніна, за рахунок трамвайних рейок, витратили вже 92 мільйони

В неділю, 23 жовтня, на сайті Харківської міськради з’явилась інформація, що найближчим часом, після ремонту, відкриють частину вулиці Весніна.

Ми порахували скільки було сплачено за цей ремонт станом на зараз.

Департамент житлово-комунального господарства Харківської міськради протягом серпня-жовтня сплатив вже 91,9 млн. грн. на рахунки ПАТ “Трест Житлобуд-1” за поточний ремонт вулиці Весніна. Було підписано багато договорів між департаментом та будівельниками. Серед ділянок щодо яких були укладені договори і відбулись проплати – поточний ремонт самої вул. Весніна, а також ремонт перехрестя вул. Весніна та вул. Алчевських, Весніна та Пушкінської, а також – Весніна, площі Першого травня та Дизайнерського провулку. Про це ХАЦ стало відомо з порталу публічних коштів.

Як повідомив виконроб управління механізації будівельної компанії Сергій Ткаченко, за час проведення робіт вони розширили 500 м дорожнього полотна по вулиці Весніна, на ділянці від вул. Пушкінської до вул. Алчевських, облаштувавши 6 смуг руху для транспорту – по три в обидві сторони, але тепер без трамваїв. Крім того, будівельники кажуть, що на ділянці в 500 метрів замінили всі інженерні та комунікаційні мережі. 

Як вже було вказано вище, з Весніна прибрали трамвайні колії (трамвай у мерії планують замінити електробусами).

Нагадаємо, що спочатку Харківська міськрада запевняла, що на Весніна буде впроваджено реверсивний рух трамваїв (тобто залишать одну колію). Проти цього тоді активно виступали експерти та активісти міста.

До повномасштабного російського вторгнення в Україну щодо ремонту по вулиці Весніна був укладений один договір на 81 млн. грн., з турецьким консорціумом “Блек Сі Консорціум” (оточення Олександра Ярославського).

—————————————

Ця публікація зроблена Харківським Антикорупційним центром в рамках Matra Programme, що фінансується урядом Нідерландів. Зміст публікації є винятковою відповідальністю ХАЦ і не обов’язково відображає погляди уряду Нідерландів.