“Гуманітарна допомога не доходить до людей” – чергова маніпуляція роспропаганди на Харківщині

Російські пропагандисти зібрали кілька кілька повідомлень про можливі проблеми в окремих випадках з отриманням гуманітарної допомоги і видали матеріал під назвою “гуманітарна допомога не доходить до людей”.

Це маніпуляція.

Так пропагандисти для матеріала використали чотири скріна з соціальних мереж.

В одному скрині було сказано про збір окремого волонтерського фонду щодо доставки гуманітарної допомоги, ще на двох скрінах вказано, що можливо кілька будинків у Куп’янську залишились без гуманітарної допомоги, а також про проблеми з отриманням гуманітарної допомоги у селі Шийківка Борівської громади. 

І все це подалось з меседжем, що нібито велика партія допомоги від ООН не дійшла до людей. 

“Ситуація із забезпеченням людей гуманітарною допомогою у Харківській області залишається важкою. Нещодавно харківська ОВА відрапортувала про отримання великої партії допомоги ООН. Однак до кінцевого споживача допомога так і не дійшла. Місцеві жителі стверджують, що через проблеми з логістикою. Нібито жоден благодійний фонд не береться розвести цю допомогу по області через брак грошей на пальне. Знаючи схильність харківської влади до крадіжок всього, до чого тільки можна дотягнутися, не здивуємося, якщо побачимо продукти з ООНівської допомоги на полицях харківських магазинів”, – йдеться у дезінформаційному повідомленні.

Так, у пропагандистів сказано про “продукти з ООНівської допомоги”. Але в самому повідомленні обласної військової адміністрації є перелік того, що передали міжнародники. І в ньому не сказано про продукти.

«Матраци, постільна білизна, сонячні лампи, набір посуду, засоби гігієни та інші побутові речі – усе це отримають жителі громад, де зараз найскладніша гуманітарна ситуація. Вдячний ООН та усім міжнародним організаціям за допомогу Харківщині. Ваша увага й підтримка – неоціненна. Ми об’єднані заради Перемоги!», — сказав Олег Синєгубов.

Щодо продуктів, то звіти від чиновників йдуть окремо та регулярно.

Так, за даними Харківської ОВА, впродовж минулого тижня у громади області передали 14 349 тисяч продовольчих наборів, понад 24 тисячі літрів олії, 26,4 тонни одягу та 234 кілограми дитячого харчування. 

Продукти харчування, олію та одяг предавали у Циркунівську, Вільхівську, Люботинську, Пісочинську, Нововодолазьку, Дергачівську та Малоданилівську громади Харківського району; Краснокутську, Валківську, Коломацьку та Золочівську громади Богодухівського району; Чугуївську, Новопокровську та Вовчанську громади Чугуївського району; Близнюківську, Лозівську та Первомайську громади Лозівського району; Куп’янську громаду; Балаклійську громаду Ізюмського району.

Крім того, на сайті обласної військової адміністрації є посилання на роботу координаційного гуманітарного центру. Зокрема, можна подивитися мапу, на якій по кожному населеному пункту вказано щодо забезпечення гуманітарною допомогою.

Також можна зробити запит на отримання індивідуальної допомоги, або знайти контакти відповідальних осіб по громадам.

Крім того, в тих самих групах, на які посилаються роспропагандисти є повідомлення щодо розповсюдження гуманітарної допомоги та навіть оперативне реагування на запити для передачи продуктових наборів похилим людям.

Варто зазначити, що індивідуальні проблеми з отриманням гуманітарної допомоги в деяких населенних пунктах деокупованих територій можуть бути, але це не означає, що гуманітарна допомога від ООН чи інших організацій зовсім не доходить до людей, як це намагаються виставити пропагандисти.