Результати 2021-го: підозри, судові позови, заяви, допомога та карти веломаршрутів

Харківський антикорупційний центр підводить підсумки 2021-го року. Ми зібрали в цьому матеріалі найзначущі на наш погляд результати роботи ХАЦ за цей рік!

Після публікації розслідування ХАЦ, підозру у розкраданні 2 мільйонів бюджетних гривень отримав директор фірми, яка недободувала дитсадок у Дергачах. Розслідування щодо розкрадання коштів під час ремонту дитсатдка ХАЦ опублікував у 2020 році. 

Інфографіка: Поліна Макарова

Після публікації журналіста ХАЦ, прокуратура оскаржила в суді законність будівництва багатоповерхівки від Turkish Development за адресою Куликівська, 32. Журналіст ХАЦ Павло Новик розібрався та оприлюднив в матеріалі для Bihus.info незаконну схему будівництва висоток під виглядом реконструкції квартир. 

Інофографіка: Поліна Макарова

Після розслідування ХАЦ, прокуратура подала до суду два позови щодо скасування рішень Харківської міської ради про роздачу землі вартістю 3,5 млн грн поблизу Парку Горького та Саржиного яру.

Інофографіка: Поліна Макарова

Після публікації деталей 3 тендерів, вдалося зекономити 2 мільйони бюджетних гривень.

Інофографіка: Поліна Макарова

Виявили незадеклароване майно та сумнівні рішення харківських депутатів. Подали до НАЗК і поліції 7 заяв про їх притягнення до адміністративної відповідальності. Оскаржили в суді бездіяльність поліції та примусили їх розпочати досудове розслідування за 5 нашими заявами.

Інфографіка: Поліна Макарова

Сприяли появленню на проспекті Науки повноцінної пішоходної зони замість “дерев’яного тротуару”, який там самовільно облаштував приватний підприємець.

Інфографіка: Поліна Макарова

Після наших судових позовів 3 комунальні медичні заклади опублікували у відкритому доступі звітність, передбачену законом.

Інфографіка: Поліна Макарова

В 2021 році ми також:

Розробили карти веломаршрутів для міста та передали їх до Харківської міської ради. 

Юрист ХАЦ Володимир Рисенко увійшов до складу робочої групи з реалізації Концепції велосипедного руху та облаштування велосипедної інфраструктури в Харкові.

Інфографіка: Поліна Макарова

Розробили та розіслали у 177 лікарні Харкова та області посібник кращих практик систем оплати праці в комунальних закладах охорони здоров’я. А також медзаклади отримали від нас покрокову інструкцію для пацієнтів про те, як і де можна онлайн подивитись залишки ліків та медичних виробів конкретної лікарні.

Інфографіка: Поліна Макарова

Організували та прийняли участь у низьці суспільно важливих заходів:  підтримка справедливого розслідування у справі Сергія Стерненка,  3 роки зі смерті Каті Гандзюк.

Інфографіка: Поліна Макарова

ХАЦ дякує всім, хто допоміг нам в 2021 році!

Завдяки донатам наших друзів та підписників, ми придбали квадрокоптер DJI AIR 2S FLY MORE COMBO! Він вже допомагає нам бачити те, куди зазвичай потрапити складно! 

А також завдяки вашій підтримці, друзі нам вдалося швидко відновити роботу офісу після крадіжки техніки!

Інфографіка: Поліна Макарова