Завдяки роботі ХАЦ на проспекті Науки з’явилася повноцінна пішохідна зона

Влітку минулого року Харківський антикорупційний центр в рамках проєкту “Чия земля?” звернув увагу на те, що в Харкові дуже часто підприємці захоплюють тротуари для здійснення будівництва. Але за законом так не має бути. Юрист ХАЦ Володимир Рисенко подав заяву до поліції.

На першому фото ви бачите, як виглядав тротуар навпроти Будинку Проєктів (пр.Науки, 25) до цього року. Там за будівельним парканом більше 15 років працював приватний паркінг, але ніякого будівництва не відбувалося. Просто хтось заробляв собі гроші. Землю під будівництво офісного приміщення міська рада Харкова виділила ще в 2006 році. Орендар огородив частину території та автомобільної дороги парканом та використовував це місце для приватної автостоянки. 

Так виглядала пішохідна зона на проспекті Науки до літа 2021 року

Люди вже звикли ходити по «тимчасовому» переходу, побудованому на проїжджій частині проспекту Науки. А автомобілісти об’їжджаючи цю незграбну споруду, створювали затори… В 2019 році на сайті Харківської міської ради була зареєстрована петиція з вимогою прибрати “дерев’яний тротуар та зробити повноцінну пішохідну зону”. Але петиція не набрала необхідних 5000 голосів.

На другому фото — те що є зараз. На місці де колись був “дерев’яний тротуар” тепер новенький асфальт, люди можуть спокійно там ходити. Але ж не з доброї волі власник цього “переходу” прибрав його. Ще рік тому ХАЦ подав в поліцію заяву про вчинення кримінального правопорушень за ст.197-1 КК України «Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво». Голова ХАЦ  Дмитро Булах пропонував в сесійній залі міськради зняти питання щодо продовження оренди землі під паркінгом, але не вистачило одного голосу.

Так виглядає пішоходна зона зараз

А в лютому 2021 року прокуратура Харківської області нарешті звернула увагу на це та подала на орендаря до суду з вимогою повернути землю громаді. В результаті підприємець прибрав свою незграбну споруду. 

Тож зараз харків’яни можуть зручно користуватися власною землею!