Позашляховик, земля та будинок з’явились у родини експомічника Мураєва у рік призначення до ХОВА

Призначення колишнього помічника Євгена Мураєва, Руслана Дейнеки, керівником департаменту соціального захисту Харківської обласної військової адміністрації співпало у часі з його збагаченням. У цей період у власності уже колишнього чиновника та його дружини з’явилася купа цінного майна.

Про це стало відомо з декларації Руслана Дейнеки за 2023 рік.

За даними Kharkiv Today, Руслана Дейнеку призначили у серпні на місце Юрія Шпараги, який звільнився з ХОВА.

Дейнека народився 1990 року, починав працювати у школі, мріяв колись очолити “районо”, про що говорив під час інтерв`ю. У 2016 році закінчив Харківський економічний університет. У 2015 році був помічником народного депутата-регіонала Євгенія Мураєва (обирався від Зміївщини, голосував “за” диктаторські закони у лютому 2014 року, після початку повномасштабної війни втік до Австрії, його називали одним з імовірних кандидатів на посаду “гауляйтера України”, йому заочно повідомлено про підозру у державній зраді). За даними руху “Чесно”, Дейнека працював на Мураєва за строковим трудовим договором на постійній основі.

Згодом Дейнека перейшов до Мереф`янської міської ради начальником відділу освіти, культури та спорту, у 2021 році був першим заступником міського голови Мерефи Сітова. Дейнека двічі обирався депутатом до Харківської обласної ради: у 2015 році як “посіпака” Мураєва пройшов до облради від партії “Відродження”, у 2020 році – від “Слуги Народу”.

У декларації за 2022 рік Дейнека звітував, що мав лише квартиру у Мерефі площею 37 квадратних метрів. І все. Його дохід як заступника міського голови становив близько 500 000 гривень на рік. Заощаджень також не було.

За даними декларації-2023, 10 квітня, напередодні весілля, майбутня дружина Дейнеки Яна Мірошниченко придбала будинок площею 179 квадратних метрів та земельну ділянку під ним. Дейнека вказав вартість майна близько півтора мільйона гривень.

Крім того, під Новий рік Руслан Дейнека купив собі ще одну земельну ділянку вартістю 370 000 гривень. Квартира у Мерефі, що фігурувала в декларації 2022 року, зникла. 

До того ж у власності дружини чиновника у 2023 році з’являється автомобіль Land Cruiser Prado 150. Скільки коштувала автівка, чиновник не зазначив. Але на профільних сайтах середня ціна такого автомобіля 25 000 доларів. Тобто коштувати такий автомобіль може близько мільйона гривень.

Загалом виходить, що у рік призначення до ХОВА Дейнека та його дружина стали власниками майна на орієнтовну суму близько трьох мільйонів гривень. Хоча офіційний дохід подружжя у 2023 році був втричі менше: близько пів мільйона гривень Дейнека заробив у Мерефі та ХОВА, аналогічний дохід показала його дружина, яка працює патологоанатом у Мереф’янській лікарні та займається приватним бізнесом. 

Офіційний дохід Яни Дейнеки, яка займається ритуальними послугами, склав 35 600 гривень.

Варто зазначити, що Дейнека швидко звільнився з ХОВА та уже подав декларацію в якості кандидата на посаду начальника відділу освіти Мереф’янської міськради.