На будівництво та відновлення навчальних закладів в Харківській області необхідно 1,47 млрд гривень.

Про це стало відомо з Програми економічного і соціального розвитку Харківської області на 2023 рік, яку минулого тижня затвердили депутати облради.

Зокрема, у галузі “Освіта” був затверджений перелік об’єктів, що постраждали внаслідок збройної агресії рф і які планують відновити. Зплановано, що роботи будуть виконувати протягом двох років. 

Варто зазначити, що кілька шкіл планують будувати заново. 

Так, планується нове будівництво шкіл у Есхарі (проєктна вартість 250 млн грн), Великих Проходах, Прудянці, Гоптівці (проєктна вартість будівництва кожної школи – 150 млн грн) та нового будівництва  ліцею “Перспектива” у Мерефі (212 млн грн).

Крім того, заплановані аварійно-відновлювальні роботи кількох ліцеїв: у Козачій Лопані (50 млн грн), Слатине (35 млн грн), Солоницівки (25  млн грн),  Великих Проходах (10 млн грн), Руської Лозової (20 млн), Дергачівського ліцею № 3 (10 млн грн), Безруках (5 млн грн). Ще кілька мільйонів гривень планують витратити на ремонт шкіл у Дергачах. 

Ще протягом двох років чиновники хочуть провести реконструкції ліцеїв у Циркунах та Руських Тішках. Вартість кожної реконструкції 50 млн грн.

На проведення капітальних ремонтів у навчальних закладах у Балаклії необхідно 25,5 млн грн.

Також запланували кошти на відновлення шкіл обласного підпорядкування, які розташовані у Харкові. 11 млн грн планується витратити на капітальний ремонт Харківської санаторної школи № 11, 30 млн грн – на ремонт обласної спеціальної школи № 12. На ремонт Харківської спеціальної школи імені Короленка необхідно виділити майже 40 млн грн. 15 млн грн потрібно для проведення ремонт Харківського фахового коледжу спортивного профілю. 

Близько 14 млн грн потрібно для ремонт санаторної школи №13.

Майже 90 млн грн заплановане на будівництво та ремонт укриття у закладах освіти області.

Це основні об’єкти, які включили до обласної програми соцекономрозвитку.

Раніше ХАЦ писав, що 92 млн грн заплановано на реставрацію та відновлення музею Сковороди в селі Сковородинівка Богодухівського району.

—————————————

Ця публікація зроблена Харківським Антикорупційним центром в рамках Matra Programme, що фінансується урядом Нідерландів. Зміст публікації є винятковою відповідальністю ХАЦ і не обов’язково відображає погляди уряду Нідерландів.