Завтра, 24 грудня, на сесії Харківської облради депутатам буде запропоновано підтримати Програму економічного та соціального розвитку області на 2023 рік. Про це стало відомо з проєктів рішень облради.

92 млн. грн. заплановано на реставрацію та відновлення музею Сковороди в селі Сковородинівка Богодухівського району.

Якщо деталізувати, то на реставрацію пам’ятки архітектури XIX століття – комори з пристосуванням під виставкові та конференційну зали на території Національного літературно-меморіального музею Г.С. Сковороди заплановано в наступному році витратити 19,7 млн. грн. Реставрацію планують завершити в 2023 році, зараз об’єкт готовий на 21%. Вартість всієї реставрації комори – 25 млн. грн.

На реставрацію пам’ятки архітектури місцевого значення — будинок управляючого на території національного літературно-меморіального музею Г.С. Сковороди заплановано 19,2 млн. грн. Цю реставрацію також планують завершити в 2023 році, зараз об’єкт готовий на 17%. Вартість всієї реставрації будинку управляючого – 23,2 млн. грн.

Нагадаємо, що в ніч на 7 травня від російського ракетного удару музей Сковороди сильно постраждав. Як повідомляє Gwara Media, снаряд тоді влетів в дах будівлі музею

Фото – Gwara Media
Фото – Gwara Media

Внаслідок цього, музей Сковороди потрапив до програми проєктів, які потребують відновлення та модернізації після збройної агресії рф проти України.

Планується провести за 50 млн. грн. реставрацію пам’ятки історії національного значення – будинок поміщика А. Ковалівського, в якому Г. Сковорода провів останній період
свого життя (1790-1794 рр.). Ще 3,1 млн. грн. заплановано на розробка проєктно-кошторисної документації для цієї реставрації булинку поміщика А. Ковалівського.

Детальніше про ракетний удар по музею Сковороди можна прочитати в матеріалі ХАЦ.

В Програмі економічного і соцального розвитку області на 2023 рік заплановано на інвестиційні проєкти по галузі «Охорона здоров’я» витратити в наступному році – 203,4 млн. грн., в галузі “Житлово-комунальне господарство” – 359,6 млн. грн., в галузі “Культура і туризм” – 240 млн. грн., в галузі “Освіта” – 86 млн. грн., “Фізична культура і спорт” – 25,8 млн. грн.

Окрім реставрації музею Сковороди, заплановано 20,6 млн. грн. виділити на реставрацію Шляхового палацу – пам’ятки історії та архітектури місцевого значення в Чугуєві, 10,9 млн. грн. на реставраційний ремонт фасадів та покрівлі будівлі Харківського музичного училища ім. Б.М. Лятошинського (пам’ятка історії місцевого значення, “Будинок, у якому в 1920 – 1923 рр. жив Д. М. Карбишев”), 95 млн. грн. – на проведення робіт з реконструкції Харківського історичного музею – пам’ятки архітектури місцевого
значення.

Також в рамках Програми відновлення проєктів, які потребують відновлення та модернізації внаслідок збройної агресії рф проти України у 2023 році по галузі «Охорона здоров’я” заплановано виділити 1,8 млн. грн., по галузі «Культура і туризм» – 184,5 млн. грн., по галузі “Освіта” (69 об’єктів) – 842,4 млн. грн.

—————————————

Ця публікація зроблена Харківським Антикорупційним центром в рамках Matra Programme, що фінансується урядом Нідерландів. Зміст публікації є винятковою відповідальністю ХАЦ і не обов’язково відображає погляди уряду Нідерландів.