Суд заборонив проводити ремонтні роботи у Люботинському навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів дошкільний навчальний заклад № 2 до завершення слідства по справі щодо проведення неякісних робіт минулого року.

Про це йдеться в ухвалі суду.

Раніше ХАЦ вже писав, що у липні 2022 року Департамент капітального будівництва уклав дві угоди з ТОВ “Харківбудсервіс” щодо  відновлення пошкодженої інфраструктури на території Люботинської громади.

Мова йшла про ремонтні роботи через влучання касетного боєприпасу у березні 2022 року. Вартість робіт склала понад 1,7 млн грн. Оплата була проведена повністю.

У судовій ухвалі зазначається, що із залученням директора закладу правоохоронці провели огляд робіт.

Виявилось, що ремонтні роботи проведені неякісно та у неповному обсязі. 

“Так, фасадна частина будівлі відремонтована неякісно, в деяких частинах його не відновлено, а лише зафарбовано. Окрім того, із зовнішньої сторони будівлі частково не зроблено відкоси, не у повному обсязі замінено відливи із зовнішньої сторони будівлі, не у повному обсязі проведено ремонт покрівлі. Такі ж самі недоліки встановлені і у інших приміщеннях (майстерня, їдальня), (спортзал), (роздягальня спортзалу). Наявність вказаних недоліків підтвердив і директор закладу та надав детальну інформацію з приводу проведених ремонтних робіт”, – йдеться у судовій ухвалі.

Директор навчального закладу під час допиту повідомив, що неодноразово звертався до підрядника щодо усунення недоліків, але той його ігнорував.

Окрім того, після проведення робіт на території закладу залишалося приблизно 50-60 мішків з будівельним сміттям. Вони знаходилось біля сміттєвих баків. На його неодноразові зауваження вивезти це сміття, представники компанії не реагували. У підсумку, на початку листопада 2022 року директор закладу не зміг зв`язатися з представниками компанії, тому працівники школи змушені були самостійно вивозити вказане сміття на міське сміттєзвалище за власний рахунок. 

Також директор закладу зауважив, що у приміщенні харчоблоку до теперішнього часу залишаються отвори у даху. 

Крім того, не проведено заміну чи ремонт дверей пожежного виходу в основній будівлі.

В травні була призначена судова експертиза. За даними з судової ухвали,  12 червня до навчального закладу приїхали невідомі люди, які представились працівниками ТОВ “Харківбудсервіс” і заявили, що будуть усувати недоліки.

При цьому жодних документів, які б посвідчували звернення замовника до підрядника для усунення недоліків, вони не надали. В результаті слідчі звернулись до суду з метою винесення ухвали про заборону проводити будь-які ремонтні роботи до завершення слідчих дій.

Директором ТОВ “Харківбудсервіс” є Антон Крат.

Засновниками є Євген Логінов та Павло Платонов.

Це вже не перший раз, коли ця фірма фігурує у подібних провадженнях. Наприклад, поліція сумнівалась в якості робіт з ремонту школи на Харківщині, коли вітер зірвав покрівлю через невеликий проміжок часу після завершення робіт.

У 2020 році суд задовольнив запобіжний захід у вигляді домашнього арешту для виконроба ТОВ «Харківбудсервіс», якого підозрюють у завищенні об’ємів витрачених матеріалів на будівництво амбулаторії.

Також ХАЦ раніше писав про провадження, в якому слідчі вважали, що службові особи ТОВ «Харківбудсервіс» протягом 2017-2019 років стали учасниками схеми по заволодінню бюджетними коштами.

Але справи до вироків не дійшли. 

#ХАЦ_Контроль