Після публікації ХАЦ поліція оголосила підозру директорці ліцею на Харківщині за співпрацю з росіянами

Поліція повідомила заочну підозру в колабораційний діяльності (ч. 3 ст. 111-1 КК України) Світлані Золочевській, яка у 2022 році очолювала Дворічанській ліцей та під час окупації громади пішла на співпрацю з росіянами. Про це стало відомо з сайту Офісу Генпрокурора України.

У листопаді 2023 року на сайті ХАЦ вийшов матеріал про освіту на Харківщині часів російської окупації “Наше діло – вчити дітей і не звертати уваги на те, що відбувається”. Тоді керівники закладів освіти Дворічанської громади, які не пішли на співпрацю з окупантами, повідомили нам, що першого вересня 2022 року у Дворічанському ліцеї під керівництвом Золочевської пройшла урочиста лінійка. На заході першокласники розповідали вірші російською, звучав гімн рф, піднімали прапор держави-агресорки. На лінійці були присутні представники з Бєлгорода, по всьому периметру закладу стояли військові рф для “охорони”. Кожному першокласнику 1 вересня подарували наплічник із зображенням прапору рф та написом “единая россия”.

Ліцей до моменту деокупації працював за російською програмою.

Фото Золочевської: телеграм-канал “Дворічна – Іван Чорний”

Фото Золочевської: сайт Дворічанської загальноосвітньої школи 

Як з’ясувало слідство, Золочевська очолювала ліцей в окупації з липня по вересень 2022 року, перевівши навчальний процес на стандарти освіти рф, з викладанням предметів російською мовою. Вона забезпечувала випускників свідоцтвами російського зразка, надавала вказівки про вилучення українських підручників та демонтаж вивісок з українською символікою, а також вимагала від вчителів проходження так званої “переатестації” в росії.

На початку вересня 2022 року Золочевська також отримала російські підручники. Під час Харківського наступу ЗСУ вона втекла.

#хац_контроль