Суд визнав винною у колабораційній діяльності заступницю начальника в окупаційній адміністрації держави-агресора селища Дворічна Куп’янського району та призначив покарання у виді позбавлення волі на строк 7 років з позбавленням права займати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування протягом 13 років, без конфіскації майна. Про це стало відомо з вироку Орджонікідзевського райсуду міста Харкова від 11 січня.

Як стало відомо ХАЦ, мова йде про Олену Медяник.

Фото – телеграм-канал “+MARAZM+”

З вироку стало відомо, що на момент повномасштабної військової агресії російської федерації проти України Медяник працювала головним спеціалістом відділу житлово-комунального господарства, архітектури та власності Дворічанської селищної ради, до цього – начальником відділу економічного розвитку і торгівлі Дворічанської районної державної адміністрації та головним спеціалістом відділу грошових виплат та компенсацій в Управлінні соціального захисту населення Дворічанської РДА.

У липні 2022 року вона добровільно погодилась зайняти посаду “исполняющей обязанности заместителя начальника территориального управления – начальника отдела ЖКХ Двуречанского территориального управления Временной гражданской администрации Купянского района” в окупаційній адміністрації держави-агресора.

Із 6 липня до 9 вересня 2022 року Медяник брала участь у нарадах керівництва окупаційної влади у Куп`янську, направляла приписи в установи та організації, створені окупаційною владою на території Дворічної з вимогою підготувати потреби в паливно-мастильних матеріалах, техніці, брала участь у комісії так званого “Двуречанского территориального управления временной гражданской администрации Купянского района”, підписувала акт про передачу автомобіля в оперативне управління комунального закладу

Медяник у суді визнала провину частково. Пояснила, що до початку військової агресії рф працювала головним спеціалістом відділу ЖКГ Дворічанської селищної ради, після початку військової агресії продовжила працювати, виконувала доручення селищного голови. Під час окупації Куп`янського району вона виходила на попередню роботу, у відділі була одна, готувала інформацію за вказівкою в. о. начальника територіального управління. Ця інформація стосувалася потреб у матеріально-технічних засобах. Весь час вона була в Дворічній, до роботи приступила на початку липня 2022 року. Медяник наголошує, що працювала у зв`язку з тим, що їй погрожували: начебто якщо не буде готувати інформацію, то прийдуть спеціально навчені люди і змусять її це робити. Жінка зазначила, що на початку липня 2022 року до її двору приїжджали четверо осіб, один з яких мав зброю, і погрожували їй через те, що вона не виходить на роботу. 

Свідки в судовому засіданні підтвердили, що Медяник працювала начальником відділу ЖКГ при окупаційній адміністрації. 

Нагадаємо, що заочно повідомлено про підозру секретарю Дворічанської селищної ради Людмилі Глотовій (обралась від “ОПЗЖ”) за співпрацю з росіянами. На думку слідства, саме ця жінка очолювала окупаційну адміністрації у Дворічній у 2022 році. Так званим першим заступником Глотової був Василь Дорошенко, також депутат Дворічанської ОТГ від “ОПЗЖ”. За даними з відкритих джерел, Дорошенко був протягом багатьох років помічником екснардепа Дмитра Шенцева, а також головою ветеранської організації у Дворічанському районі.

#хац_контроль