Підозра для зварювальника з “лнр”, який став керівником управління паливно-енергетичного комплексу в окупаційній адміністрації Харківщини

Поліція заочно повідомила про підозру в колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України) мешканцю Перевальського району Луганської області Андрію Громіку, який у часи тимчасової окупації Харківщині в 2022 році добровільно погодився очолити так зване “управління топлива, енергетики та вугільної промисловості ВЦА Харківської області”. Про це стало відомо з сайту Офісу Генпрокурора України.

38-річний Громік з липня по вересень позаминулого року керував роботою “Управління” на тимчасово окупованих територіях Харківщини, затверджував документи з результатами про проведення випробувань та приймань енергоустановок і мереж у промислову експлуатацію, погоджував плани перспективного розвитку енергогосподарств, а також пропозиції щодо їх технічного переоснащення та реконструкції.

Цікаво, що в 2017 році Громік зазначався на сайті окупаційного “Луганскгаз”, як газоелектрозварник 5 розряду Алчевського управління з експлуатації газового господарства. Громик навіть переміг у місцевому конкурсі зварювальників.

Зараз, Громик зазначений головним інженером в Алчевському відділенні “Луганскгаз”.

Нагадаємо, що також нещодавно заочну підозру в колабораційній діяльності, отримав ще один мешканець Луганської області Андрій Мордовцев, який очолював відділ в “управлінні”, яким керував Громик. Мордовцев є на сайті “Миротворець” і зазначений там як колишній бойовик незаконного військового формування “народна міліція лнр” у статусі командира бойової машини у другому мотострілковому батальйоні.

#хац_контроль