Прокурор Харківської області заочно повідомив про підозру в колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України) депутатці Куп’янської міськради Яні Зубовій. Про це стало відомо з сайту Офісу Генпрокурора України.

Фото Зубової – Фейсбук-сторінка

Зубова обралась у 2020 році до міськради від партії “Блок Світличної Разом!”. Працювала до повномасштабного російського вторгнення начальником та адміністратором Центру надання адміністративних послуг у Куп’янську.

Як вказано у тексті підозри, Зубова добровільно займала з 27 червня по 9 вересня 2022 року посаду “исполняющей обязанности начальника лицензионно-разрешительного отдела временной (военной) гражданской администрации Купянского района”. Депутатка під час окупації приймала документи від приватних підприємців на так звану “перереєстрацію” господарської діяльності під російське законодавство, а також видавала дозвільні документи незаконно створеним органом влади.

У березні 2022 рок Зубова робила репост допису Куп’янської міськради, де мер міста Геннадій Мацегора (на той момент вже перейшов на бік ворога) звертався до Президента України Володимира Зеленського щодо нібито зникнення його доньки на Заході України.

Фото – Фейсбук-сторінка Зубової

Варто зазначити, що Зубова та колишній мер Куп’янська Володимир Демченко у своїх деклараціях зазначали, що мають спільного сина. При цьому раніше син мав інше прізвище, ніж Демченко.

Фото Демченка – Фейсбук-сторінка

Фото з Фейсбук-сторінки Зубової

Демченко отримав підозру за колабораційну діяльність ще в серпні 2022 року.

Тоді йшла мова про те, що Демченко погодився добровільно на співпрацю з російськими окупантами та очолив Петропавлівську об’єднану територіальну громаду в “системі влади тимчасової цивільної адміністрації Харківської області”. До повномасштабної російської війни Демченко займав посаду заступника сільського голови Петропавлівської ОТГ, раніше був членом Партії регіонів. У 2015 та 2020 роках балотувався як самовисуванець.

Демченко з вересня 1992 року почав працювати у Куп’янському міськвиконкомі у відділі архітектури та землеустрою на посаді старшого інженера з охорони та використання земельних ресурсів. У квітні 1997 року Демченка було призначено на посаду начальника Куп’янського відділу земельних ресурсів. Цей відділ декілька разів реорганізовували. До обрання міським головою у 2010 році він очолював відділ Держкомзему у Куп’янську.

#хац_контроль