ХАЦ ідентифікував “старосту сіл” при окупантах в Ізюмській громаді, якого підозрює поліція

Поліція затримала та повідомила про підозру в колабораційній діяльності (ч.5 ст.111-1 КК України) 26-річного уродженця Ізюма, який під час окупації добровільно погодився обійняти так звану посаду «голови адміністрації Бригадирівської сільської ради» в Ізюмській громаді. Про це стало відомо з ухвали Київського райсуду міста Харкова від 15 травня.

За даними Харківського антикорупційного центру, мова йде про Кочуру Володимира Вікторовича.

Кочуру затримали 19 березня 2023 року. Обрали запобіжний захід до 17 травня у виді тримання під вартою, без внесення застави. А вже в травні подовжили тримання під вартою до 18 червня.

Кочура на початку червня 2022 року, перебуваючи на тимчасово окупованій території с. Бабенкове Бригадирівського старостинського округа Ізюмського району, вступив у злочинну змову з окупаційними військами рф та представниками так званої «лнр», від яких отримав пропозицію на зайняття посади в незаконно створеному органі окупаційної влади – «главы администрации Бригадировского сельского совета», та добровільно погодився на вказану пропозицію.

Після чого 01 липня 2022 року, Кочура перебуваючи в с. Бабенкове добровільно прийняв участь в організації та проведенні незаконних виборів «в.и.о. Главы администрации Бригадировского сельского совета».

Слідство встановило, що Кочура у період з початку червня до 10 вересня 2022 року Кочура, за погодженням з окупаційною адміністрацією, здійснював заходи, пов`язані з вирішення питань життєдіяльності с. Федорівка, с. Липчанівка та с. Бригадирово, зокрема передавав необхідні пакети так званої російської “гуманітарної допомоги” від окупаційної влади представникам вказаних населених пунктів, а також надавав довідки місцевим жителям на їх вимогу та проводив спільно з представниками районних органів окупаційної влади громадські заходи щодо публічної підтримки окупаційної влади та збройної агресії рф.

#хац_контроль