Прокуратура встановила та заочно повідомила про підозру депутату Куп’янської міськради, який у квітні минулого року добровільно обійняв посаду «заступника голови» так званої «ВГА Купянского района Харьковской области». Про це стало відомо з релізу облпрокуратури. Підозру оголосили за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

Фото – Харківська обласна прокуратура

Як стало відомо Харківському антикорупційному центру, мова йде про Валерія Володимировича Кизима.

Фото – Evocation.Info

Кизим обрався до Куп’янської міськради від партії “Блок Кернеса – Успішний Харків!”. За даними порталу “YouControl”, Кизим з 2014 по 2017 роки був керівником куп’янського КП “Благоустрій міста”. А з січня 2019 року, він став керівником іншого куп’янського КП – “Комунальник”. І тільки зовсім нещодавно його звідти прибрали.

Під час окупації Куп’янська, до сфери псевдоповноважень Кизима, за даними прокуратури, належали питання інфраструктури.

Як вказано в релізі прокуратури, разом з іншими колаборантами Кизим передавав російським загарбникам адреси місць проживань проукраїнського населення.  

Крім того, псевдочиновник надавав окупантам інформацію про місця розташування особового складу ЗСУ, розклеював по Куп’янську агітаційні листівки із закликом до співпраці з рф, а також пропонував чоловікам воювати проти України.