Вчора, 29 вересня, російські пропагандистські ЗМі (Рамблер, РИА Новости, Лента.ру, RT, Звезда, Известия та інші) поширювали трагічні новини про те, що начебто “під Харковом ЗСУ обстріляли колону біженців, внаслідок чого загинуло 30 осіб”. Посилались ці пропагандистські ЗМІ на так званого “посла лнр в російській федерації” Родіона Мірошника.
Звісно, що це виявилось фейком. Підхопив його і проросійський пропагандист Анатолій Шарій, якого на жаль ще дехто читає в Україні, а тому ми вирішили зробити спростування.
В український інформпростір цей фейк не потрапив.
Також всі повідомлення пропагандистів в росії, а також оригінал повідомлення Родіона Мірошника, мають одну спільну рису – немає відео та фото з “місця події”. Всі ілюстративні фото, які використовують пропагандисти не мають ніякого стосунку до цього фейку.
Поки у відкритих джерелах взагалі не було інформації про те, що такий обстріл був. І тим більше, що це зробили ЗСУ.
Цікавим є і те, що в кремлівських пропагандистських ЗМІ не змогли визначитись з датою “обстрілу” і одночасно стверджують, що «обстріл» був 29 вересня, 27 вересня і 25 вересня.
Крім цього, пропагандисти також плутаються у видах зброї, з якої нібито «розстріляли колону біженців». Дехто говорить про стрілецьку зброю, а дехто – про артилерію.
Незважаючи на спроби кремля звинуватити українську армію у “звірствах”, в «обстріл колони біженців» не вірять навіть представники «лнр у СЦКК», які регулярно звинувачують ЗСУ в обстрілах. Там про «обстріл колони з біженцями» та “30 загиблих”, – не згадували протягом 25-29 вересня.
—————————————
Ця публікація зроблена Харківським Антикорупційним центром в рамках Matra Programme, що фінансується урядом Нідерландів. Зміст публікації є винятковою відповідальністю ХАЦ і не обов’язково відображає погляди уряду Нідерландів.