Міськрада Терехова заплатить 7 мільйонів політтехнологу Терехова за обслуговування “Картки харків’янина” з персональними даними містян

Департамент цифрової трансформації Харківської міськради планує укласти договір на 6,42 млн. грн. з ТОВ «Центр Консалтинг» щодо придбання додаткової кількості доступів внутрішніх користувачів до програмного забезпечення проєкту «Картка харків’янина». Про це стало відомо з системи публічних закупівель «ProZorro».

Договір укладуть без проведення аукціону, за переговорною процедурою.

Це вже не перший договір між Департаментом цифрової трансформації Харківської міськради та ТОВ «Центр Консалтинг» щодо обслуговування проєкту «Картка харків’янина». 4 серпня 2021 року був укладений договір на 604,5 тис. грн. щодо поставки програмного забезпечення до проєкту «Картка харків’янина» під назвою «General-purpose system».

Оплату за право користування комплексом, з доступом до нього лише 25-ти внутрішніх користувачів, ТОВ «Центр Консалтинг» отримав 23 вересня 2021 року. Тепер він додатково отримає ще 6,4 млн. грн. лише за збільшення внутрішніх користувачів до 800. Кожне наступне збільшення користувачів вірогідно також буде вимагати додаткових робіт і додаткових витрат.

Оскільки міськрада отримує лише право на користування комплексом, а усі виключні майнові права інтелектуальної власності на програмне забезпечення належать лише ТОВ «Центр Консалтинг».

А далі починається найцікавіше.

Одноосібним власником київського ТОВ «Центр Консалтинг» є Дмитро Володимирович Касьянов.

Людина саме з таким ПІБом, за даними «Української правди», є політтехнологом, який працював в штабі Ігоря Терехова під час передвиборчої кампанії на дострокових виборах мера Харкова у 2021 році.

Дмитро Володимирович Касьянов вказував, що є експертом компанії «Центр Консалтинг». Також на своїй сторінці у Фейсбуці, Дмитро Касьянов вказував, що є керуючим партнером «Центр Консалтинг».

З даних ЗМІ, відомо, що Дмитро Касьянов був причетний до передвиборчих кампаній Сергія Березенка («Блок Петра Порошенка») на дострокових виборах до Верховної Ради в 2015 році в Чернігові та до передвиборчої кампанії Бориса Філатова на виборах мера Дніпра. Люди, які працювали на тих виборах, звинувачували і Березенка, і Філатова, в тому, що їх кампанії будувались на так званих “сітках”.

Тобто Дмитро Касьянов був політтехнологом Бориса Філатова, а його «Центр Консалтинг» протягом багатьох років отримує кошти і від структурних підрозділів та комунальних підприємств Дніпровської міськради.

Тепер та сама схема реалізована і у Харкові. При цьому метою створення цього комплексу «Картки харків’янина» є авторизація, ідентифікація та реєстрація користувачів. Тобто його розробник вже отримав доступ до персональних даних харків’ян. Нагадаємо, що за даними громадянської мережі «ОПОРА», в трьох районах міста, на 40 дільницях відрізнялись протоколи з результатами голосування на цих виборах на користь Ігоря Терехова.

Також нагадуємо, що комунальне підприємство «Харківпасс» уклало договір на 42,5 млн. грн. з ТОВ «ФК «Платіжний центр» щодо випуску 665 900 карток харків’янина.