Як скандальна поліклініка у Харкові освоює 11 мільйонів: любитель дорогого одягу заплатить за дюбелі пів мільйона гривень

КНП “Міська поліклініка №24” провела два тендери на ремонт п’ятого поверху на загальну суму 10,97 млн грн. Традиційно кошториси на ремонтні роботи у цій поліклініці з суттєвими переплатами.

Про це стало відомо під час моніторингу сайту “Prozorro”.

Так, за результатами торгів поліклініка планує укласти угоду на капітальний ремонт внутрішніх приміщень правого крила та коридору з ФОП Зайцев Володимир Олександрович вартістю 6,46 млн грн, на ремонт лівого крила вартістю 4,51 млн грн –  з ФОП Рєзнік Юлія Михайлівна.

Тож трохи про кошториси у тендерній документації.

По-перше, ФОП Зайцев завантажив кошторис, в якому планується закупити 250 000 дюбелів на суму понад пів мільйона гривень.

Така кількість вказана і в відомості ресурсів, і в локальних кошторисах на роботи.

І тут два варіанти: або це помилка кошторисника, або намагання підрядника завищити вартість робіт мінімум на пів мільйона гривень. Справа в тому, що в кошторисі на ремонт частини четвертого поверху та другого крила п’ятого поверху кількість дюбелів у сто разів менша.

До речі, вартість одного дюбеля також завищена, адже ціна в будмаркетах становить0 1-1,5 гривень за штуку. Зазвичай упаковку зі сті штук продають по 100 гривень.

Рухаємось далі: безпороговий металопластиковий блок розмірами 900х1200 Зайцев прописав у кошторисі по 14742 грн. А ось в угоді, яку поліклініка уклала на початку року, такі блоки коштували менше 8000 гривень.

Змішувачі для умивальників теж значно подорожчали: в угоді, підписаній на початку року, поліклініка купувала по 1500 гривень за одиницю, а зараз вже по 2500 гривень.

В обох кошторисах вартість лінолеуму близько 700 гривень за квадрат, що в півтора рази вище середньої ціни такого лінолеума.

Щодо плит для стелі “Армстронг”, то у Юлії Рєзнік вартість квадратного метра становить 600 гривень, а у ФОП Зайцев – 833 грн за кв. м. При при цьому в кошторисі прописали конкретні плити BIOGUARD ACOUSTIC. У магазині “Атлант”, наприклад, вартість квадратного метра цих плит становить 522 грн.

В обох підрядників фактично вдвічі завищені ціни на електропровід.

За провід, який в “Епіцентрі” коштує 28 грн за погонний метр, планують платити 65 грн.

Утричі дорожче обидва підрядники прописали самовирівнювальну суміш.

Ціна популярної суміші в магазині – 14,4 грн за кілограм, а в кошторисі бачимо по 41,17 грн за кілограм.

Нагадаємо, що саме поліклініка №24 цього року “відмітилась” закупівлею коштовного одягу та аксесуарів. Після публікації ХАЦ про ці закупівлі керівник медзакладу Максим Бабак був відсторонений та призначена перевірка закупівель.

Але Бабака не звільнили, він і зараз керує медустановою.

При цьому ХАЦ регулярно фіксує, як ця поліклініка укладає угоди за завищеними цінами з одними й тими самими ФОПами.

ХАЦ_Контроль