В умовах війни ринок публічних закупівель в області майже схлопнувся. В основному громади укладають угоди щодо наглядних потреб таких як комунальні послуги, продукти харчування, пальне. Однак. бувають й деякі виключення.

Варто відзначити, що аукціони, які оголосили ще до початку війни, в основному були відмінені. Однак, деякі угоди підписують. Хоча оплати поки що не проводять. Тож, ми зібрали найдорожчі контракти, які були підписані за цей місяць. Всі вони відносяться до структурних підрозділів міськради і в основному стосуються роботи комунальних підприємств та установ або охорони.

Так, СКП “Харківзеленбуд” уклав угоду з ТОВ “Професійна охорона” договір на 17 млн грн щодо охорони парків та скверів міста. Зокрема, Саржиного Яру, Саду імені Шевченка, Парку Перемоги тощо. 

На 13.73 млн грн після проведення аукціону лікарня швидкої та невідкладної допомоги уклала угоду з ТОВ “Авентус Фарм” на постачання ліків. 


Департамент будівництва та шляхового господарства Харківської міської ради уклав угоду з профільним КП щодо поточного ремонту об’єктів зливової каналізації та дощоприймальних колодязів. Після зменшення об’ємів закупівлі вартість робіт складе 13,2 млн грн.

Департамент адміністративних послуг та споживчого ринку також уклав угоду щодо охорони будівль, які відносяться до цієї структури. Вартість контракту за додатковою угодою склала 7,1 млн грн. Підрядник – Агентство комплексної безпеки – Охоронна фірма. Цей ж Департамент уклав угоду з ФОП Сидоренко Леся Анатоліївна угоду щодо прибирання будівль, підпорядкованих установі. Вартість угоди трохи більше 6 млн грн. 

А ось якщо взяти невеличкі закупівлі, то з часу початку війни, у Харківській області, всього було укладено 1127 договір на 47,3 млн. грн. Звісно, що договори укладались за неконкурентними процедурами – звіт про укладений договір та переговорною процедурою. Переважна більшість закупівель – це бензин, диз.топливо, фармацевтична продукція, продукти харчування, електроенергія, природний газ. Те, що найбільш потрібно у воєнний час. 

З цих 1127 договорів, за новою вкладкою – Звіт про укладений договір (Українська Визвольна Війна) було укладено 92 договори на 9,85 млн. грн. Найбільше за сумою скористались цією процедурою відділ житлово-комунального господарства, транспортного сполучення та благоустрою Донецької селищної ради Балаклійського району (5 договорів на 2,4 млн. грн.). Про цю закупівлю ХАЦ писав коермо, бо вони стосувалися озеленення та прибирання територій, на яких відбуваються й бойові дії. Тож виникало питання актуальності.

Крім того  АК “Харківобленерго” уклав договір на 1,67 млн. грн., КНП “Лозівське територіальне медичне об’єднання” (8 договорів на 1,2 млн. грн.), КП “Центр поводження з тваринами” (12 договорів на 830 тис. грн.) та виконавчий комітет Лозівської міської ради (12 договорів на 812 тис. грн.).

В цілому великих нарікань та зловживань ХАЦ у цей місяць не фіксував. 

Хоча й були досить поодинокі випадки суперечливих закупівель за цей час.

Незважаючи на воєнний стан у країні, лозівське КП “Еко-Сан” уклало угоду щодо надання послуг з ведення претензійно- позовної роботи з боржниками за комуналку на 300 тис. грн.

А ще на початку березня, внаслідок чергового обстрілу, ворожі ракети влучили в установку комплексної підготовки газу ГПУ «Шебелинкагазвидобування», що знаходиться поблизу с. Глазунівка Ізюмського району Харківської області. Буквально за кілька днів до обстрілу стало відомо, що 7 АТ “Укргазвидобування” в особі філії “Шебелинкагазвидобування” оголосило про намір щодо укладання трьох угод на реконструкцію першої ступені стиснення газу на Червонодонецькій дотискуючій компресорній станції загальною вартістю 22,08 млн. грн. Роботи планувалися саме у с. Глазунівка.

Наталинська сільська рада уклала дві угоди щодо розробки топографічних планів загальною вартістю 25,5 тис. грн.

Ще варто відзначити, що ХАЦ звертає увагу на закупівлі бензину та дизельного палива. Більшість замовників у Харківській області купують дизельне паливо в середньому по 34-38 грн. за 1 літр, а бензин А-95 – по 38-40 грн. за 1 літр. В той же час, КП “Центр поводження з тваринами” 15 березня придбав 7020 літрів скрапленого газу, дизельного палива, бензину марки А-92, А-95, А-95 Преміум, А-98 в середньому по 55 грн. за 1 літр. СКП “Харківзеленбуд” 18 березня придбав дизельне паливо, бензин А-92 та бензин А-95 по однаковій ціні – 45,85 грн. за 1 літр.

Нагадаємо, що 18 березня Міністерство економіки оголосило про те, що ціни на пальне в Україні знизяться: дизпаливо буде коштувати на 5 грн дешевше (зниження з 44,90 до 39,96 за літр), бензин – на понад 7 грн дешевше (зниження з 43,52 до 35,76 грн за літр).

Це відбулося завдяки тому, що Верховна Рада ухвалила урядовий законопроект про скасування акцизу на пальне та зниження ставки ПДВ з 20% до 7%.

Ось така ситуація з закупівлями на Харківщині за місяць війни.

#досвід_регіонів #досвід_регіонів_закупівлі_під_час_війни