Розв’язка біля станції метро “Київська”, паркінги у всіх районах міста, льодова арена. Новий центр у парку Маяковського та реконструкція Палацу одруження – все це вписано у проєкті бюджету міста Харкова на 2022 рік. В той самий час чиновники фактично забули про ремонти лікарень та закладів освіти.
“Харківський антикорупційний центр” почав аналізувати проєкт бюджету міста на 2022 другий рік, а саме кошти, які заплановані на різноманітні будівництва.
Так, реконструкція зоопарку продовжує бути найкоштовнішим об’єктом у бюджеті. Загальна сума реконструкції поки що не змінилась та становить 2,187 млрд грн. На 2022 рік чиновники запланували витратити на реконструкцію 250 млн грн. Варто відзначити, що в бюджеті вказано, що будівництво об’єктів продовжиться в 2023-2025 роках.
Стала відома сума будівництва нової багаторівневої транспортної розв’язки біля станції метро “Київська”. Роботи оцінили у 1,55 млрд гривень. В 2022 році на розв’язку витратять 129,4 млн грн. Заплановано, що роботи завершать до 2024 року.
Ще мінімум 550 млн грн обійдеться місту будівництво нової дороги через ринок “Барабашово”. Саме в таку суму оцінюють будівництво 5-ти ділянок нової дороги та огорожі. На наступний рік поки що заплановане фінансування у сумі 40 млн грн.
Щодо реконструкції трамвайної колії на вул. Весніна та втілення реверсивного руху трамваїв, проти якого виступають експерти та активісти, то вона у бюджеті прописана. Однак, фінансування суттєво менше, ніж сума, на яку оголошували тендери. На даний момент, на реконструкцію трьох ділянок запланували виділити 173,7 млн грн, з яких 45 млн грн у 2022 році.
606 млн грн буде коштувати будівництво нової льодової арени. Арена буде збудована у Парку машинобудівників. Її трибуни зможуть брати до 2000 глядачів. При цьому поле арени буде трансформером: на ньому можна буде проводити змагання з різних видів спорту (баскетбол, бокс, волейбол, міні-футбол), а також спектаклі та концерти. В наступному році на будівництво арени запланували витратити 58,1 млн грн.
Будівництво нового паркінгу на проспекті Науки з оглядовим майданчиком обіійдеться місту в суму понад 353 млн грн. Це втричі дорожче, ніж коштувало будівництво паркінгу на вул. Римарській. Варто відзначити, що цей об’єкт розбили на три частини. Будівництво паркінгу окремо, оглядового майданчика окремо, а третя частина – на інженерні мережі. Але поки що с фінансами на цей об’єкт чиновники не дуже щедрі. Вони запланували лише 20 млн грн.
Цікавинкою проєкту бюджету є те, що будівництво паркінгів планують у кожному районі міста. Поки це лише строка у бюджеті, обсяги фінансування невідомі, але плани міської влади саме такі.
Ще один новий об’єкт, який з’явиться у місті – це багатофункціональний урбан-центр, який буде знаходитися у парку Перемоги. Його орієнтовна вартість 205 млн грн. Наступного року освоїти планують 100 млн грн.
Замовником будівництва буде КП “Зелений каркас”, який очолила людина з оточення бізнесмена Олександра Ярославського. Взагалі є питання чому реалізація “зеленого каркасу” має розпочатися з цього об’єкту, адже суть ідеї “зеленого каркасу” полягає в тому, щоб поєднати всі паркові зони в одну мережу зеленими коридорами з пішохідними та велосипедними доріжками, а не будувати центри.
Сама реконструкція парку Перемоги коштуватиме 123 млн грн, з яких в 2022 році освоять 2 млн грн.
Крім того, у парку імені Маяковського запланували будівництво міського дитячого технічного центру. Вартість робіт – майже 34 млн грн наступного року планують виділити – 4,2 млн грн.
Не зменшуються витрати на ремонти і у парку імені Горького. Наступного року з бюджету планують виділити майже 50 млн грн на реконстрвукцію футбольних полів. Також чиновники запланували реконструкцію Палацу одруження на вул Сумській за 28 млн грн. Ще 25 млн грн витратять на будівництво міського торгового ринку біля “Барабашово”. Загальна сума будівництва комплексу – 109 млн грн.
Також варто відзначити, що у Харкові планують розпочати будівництво нової системи сповіщення населення та профінансувати продовження будівництва системи відеоспостереження у місті.
А тепер про те, на що коштів не вистачило. Так, жодної копійки поки що не заплановано на ремонт, реконструкцію, або будівництво лікарень. Так, по Департаменту охорони здоров’я прописані 56 млн грн, але всі вони мають піти на закупку техніки та обладнання. Зокрема, автомобілів швидкої допомоги. Інформації про ремонти лікарень поки що у проєкті немає.
Також не вказано і фінансування ремонту та будівництва шкіл, за винятком, 1,5 млн грн на будівництво початкової школи №182 по вул.Леся Сердюка, 4 б. Також окремо виділені кошти на ремонт фасаду музичної школи по вул. Ярославській.
Дивна ситуація з будівництвом метрополітену. У проекті бюджету вказано, що є субвенція з держбюджету у сумі понад 300 млн грн, однак у розділі капітальних вкладень інформації про будівництво метрополітену поки що немає, за виключенням 20 млн грн на викуп ділянок. Ще у проєкті бюджету є гроші на придбання нових автобусів та тролейбусів і знову жодної інформації щодо придбання нових трамваїв.
Всього ж на фінансування капітальних проєктів у Харкові на 2022 рік запланували 2,6 млрд грн. І як бачимо, то тенденції не змінюються. “Фасадні проєкті” продовжують з’являтися, на відміну від соціальних.
Павло Новик, Євген Лісічкін