Ковідні закупівлі: справу щодо мільйонної переплати за дизель-генератори відправили до суду

Начальник одного з відділів Обласної клінічної лікарні опинилася на лаві підсудних через судову недбалість, яка призвела до мільйонної переплати за дизель-генератори.

Про це стало відомо з повідомлення пресслужби обласної прокуратури.

Як вже повідомляв ХАЦ, наприкінці грудня 2020 року КНП “Обласна клінічна лікарня” уклала договір з ТОВ “Енергетичне рішення” щодо придбання п’яти дизель-генераторів, а саме: дизель генератор моделі WS125-RS (2 од.) вартістю 517440 грн за одиницю, дизель генератор WS90-RS 1 од. вартістю 446940 грн., дизель генератор моделі DJ170BD 2 од. вартістю 900630 грн за 1 одиницю.

Договір підписали без аукціону, за спрощеною процедурою, адже вона стосувалася заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) на території України.

Після закупівлі генератори отримала Обласна клінічна лікарня, Вовчанська центральна районна лікарня, Валківська центральна районна лікарня, Балаклійська центральна районна лікарня та Чугуївська центральна районна лікарня ім. М.І. Кононенка.

При цьому правоохоронці встановили, що ринкова вартість генераторів, за які заплатила лікарня, на 920 тис. грн. нижча, ніж вказана в договорі.

Власниками ТОВ «Енергетичне рішення» є Олексій Каменський, Сергій Каменський та Наталія Москалюк.

Слідчі встановили, що керівник одного з відділів харківської лікарні,  здійснюючи за бюджетні кошти закупівлю товарів, необхідних для заходів, спрямованих на запобігання та поширення епідемії гострої респіраторної хвороби COVID-19, не проаналізував ринкові ціни. Так, службова особа здійснила закупівлю 5 дизель-генераторів за завищеною ціною, чим спричинила матеріальну шкоду на загальну суму майже 1 млн грн.

У лютому співробітниці лікарні повідомили про підозру, а зараз справу передали до суду.