Ковідні закупівлі: Прокуратура повідомила про підозру співробітнику обласної лікарні щодо мільйонної переплати за генератори

Прокуратура підозрює, що при закупівлі п’яти дизель-генераторів для лікарень Харкова та області, Обласна клінічна лікарня переплатила 920 тис. грн. Про це йдеться в ухвалі Дзержинського районного суду міста Харкова від 9 лютого 2021 року.

Як вже повідомляв ХАЦ, наприкінці грудня 2020 року КНП “Обласна клінічна лікарня” уклала договір з ТОВ “Енергетичне рішення” щодо придбання п’яти дизель-генераторів, а саме: дизель генератор моделі WS125-RS (2 од.) вартістю 517440 грн за одиницю, дизель генератор WS90-RS 1 од. вартістю 446940 грн., дизель генератор моделі DJ170BD 2 од. вартістю 900630 грн за 1 одиницю.

Договір підписали без аукціону, за спрощеною процедурою, адже вона стосувалася заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) на території України.

Після закупівлі генератори отримала Обласна клінічна лікарня, Вовчанська центральна районна лікарня, Валківська центральна районна лікарня, Балаклійська центральна районна лікарня та Чугуївська центральна районна лікарня ім. М.І. Кононенка.

При цьому правоохоронці встановили, що ринкова вартість генераторів, за які заплатила лікарня, на 920 тис. грн. нижча, ніж вказана в договорі.

Власниками ТОВ «Енергетичне рішення» є Олексій Каменський, Сергій Каменський та Наталія Москалюк.

Прокуратура встановила, що начальник одного з відділів Обласної клінічної лікарні, будучи особою, відповідальною за проведення закупівель, не провів моніторинг комерційних пропозицій потенційних постачальників товару та не вивчив ринкову ціну дизель-генераторів. У результаті чого обласна клінічна лікарня закупила прилади безперебійного живлення за завищеними цінами. Про це стало відомо з релізу облпрокуратури.

22 лютого 2022 року начальнику одного з відділів лікарні повідомлено про підозру.

#досвід_регіонів #досвід_регіонів_COVID19