Прокуратура подала до суду через незаконне будівництво житлового комплексу у центрі Харкова

Прокуратура подала до суду на ТОВ “Строй Сіті Девелопмент” за незаконну забудову земельної ділянки, яка розташована у провулку Лопатинському в центрі Харкова.

Про це стало відомо з ухвали суду.

Мова йде про земельну ділянку площею 0,5535 га, у провулку Лопатинський (ріг вул. Кузнечної), де забудовник анонсував будівництво ЖК “Дім на Подолі”. За даними сайту з продажу квартир, вартість нерухомості у цьому ЖК коштує від 1 до 2,7 млн грн. 

За даними кадастрової карти, ця земельна ділянка знаходиться у власності міськради та нікому для будівництва не передавалася. 

Прокуратура хоче через суд привести ділянку у стан, який був у 2020 році.

Зокрема, знести самочинно збудоване нерухоме майно (в тому числі паркан, фундаментну плиту, залізобетонних паль), а також закопать котлован. 

Варто відзначити, що нещодавно в офісах компаній, які мають відношення до “Строй Строй Девелопмент” відбулися обшуки, які у компанії назвали незаконними.


Це вже не перший судовий процес, в якому фігурує земля, де “Строй Сіті” планує будівництво житлового комплексу. Наприклад, прокуратура намагається оскаржити виділення землі двум компаніям, пов’язаним з депутатом міськради Едуардом Тичковим. Саме на цій землі “Строй сіті “ анонсував будівництво ЖК “Гідропарк сіті”

Директором ТОВ “Строй сіті девелопмент” є ексдепутат міськради Олександр Конюхов. Засновником – Єгор Масленніков. 

На сайті Харківської міськради директором “Строй сіті девелопмент” вказаний член виконкому Андрій Колос. 

За даними аналітичної системи YouControl Андрій Колос був директором ТОВ “Строй Сіті Девелопмент” та “Строй Сіті Фінанс”, а також є директором ТОВ “Буд-Еліт Форм”, яке фігурує у кримінальному провадженні разом з фірмами “Строй сіті”. 

—————————————
Ця публікація зроблена Харківським Антикорупційним центром в рамках Matra Programme, що фінансується урядом Нідерландів. Зміст публікації є винятковою відповідальністю ХАЦ і не обов’язково відображає погляди уряду Нідерландів.