Став відомий вирок так званому “представнику села” Ізюмського району в окупаційній адміністрації, про якого повідомляв ХАЦ

Вироком Київського райсуду міста Харкова від 14 грудня 2022 року було визнано винуватим так званого “представника села Вербівка” Ізюмського району та призначено йому покарання у виді позбавлення на 10 років права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування, без конфіскації майна.

Мова йде про Миколу Васильовича Темного. Він є уродженцем с. Чепіль Ізюмського району, який працює менеджером у ТОВ «Азимут-Вет».

Харківський антикорупційний центр ще у вересні повідомляв, про те що Темного затримали у зв’язку з тим, що той погодився добровільно на пропозицію окупантів бути призначеним так званим “старостою села Вербівка”.

Цікаво, що спочатку Темного підозрювали за ч. 5 ст. 111-1 КК України, а потім перекваліфікували на ч. 2 ст. 111-1 КК України.

Як вказано у вироку суду, 16 липня 2022 року під час зібрання мешканців Вербівки Ізюмського району, мешканці села вирішували питання щодо обрання так званого “представника села”, який начебто мав вирішувати питання, пов`язані з побутовим життям села, гуманітарною допомогою.

Того ж дня мешканці села вирішили обрати “представника села” шляхом голосування, у якому приймали участь майже всі мешканці Вербівки.

За результатами голосування більшістю голосів мешканців Вербівки, так званим “представником села” був обраний Микола Темний, який у подальшому добровільно погодився вирішувати проблеми, що виникали у мешканців села під час окупації.

Того ж дня Темний був затверджений невстановленими особами з числа російської окупаційної адміністрації міста Балаклія на “посаду” так званого “представника села Вербівка” Ізюмського району.

Після чого Темний почав збирати від мешканців села заяви побутового та гуманітарного характеру, а потім передавав їх в окупаційну адміністрацію Балаклії. Крім того Темний їздив до цієї окупаційної адміністрації в Балаклії, для прийняття участі в зборах, на яких начебто наголошував про проблеми мешканців села.

Вербівка знаходиться поблизу Балаклії та входить до Балаклійської міської територіальної громади та де-факто є частиною міста. Населення Вербівки складає 3515 осіб (станом на 2020 рік).

Миколу Темного затримали 8 вересня 2022 року. 9 вересня йому було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, а саме: колабораційна діяльність. Ухвалою Київського районного суду Харкова від того ж 9 вересня 2022 року було задоволено клопотання та застосовано відносно Темного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, без визначення розміру застави, до 6 листопада. Ця ухвала Київського райсуду вже є закритою в судовому реєстрі.

Як вже було вказано вище, тоді Темному інкримінувалося кримінальне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 111-1 КК України, що є тяжким злочином. Ця частина стосується добровільного зайняття посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, у незаконому органі влади, створеному на тимчасово окупованій території.

В той час як ч. 2 ст. 111-1 КК України, на яку переквалфікували справу Темного – це добровільне зайняття посади, НЕ пов`язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора.

Ухвалою Харківського апеляційного суду від 17 жовтня ухвалу суду першої інстанції залишили без змін і залишили Темного під вартою, без визначення розміру застави.

Як стало відомо з ухвали Київського райсуду від 9 грудня, Темному на підставі ухвали Київського районного суду Харкова від 24 жовтня продовжили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 47 днів, тобто до 9 грудня, без визначення розміру застави.

З тієї ж ухвали стало відомо, що 4 грудня слідчий змінив кваліфікацію кримінального правопорушення з ч. 5 ст. 111-1 КК України на ч. 2 ст. 111-1 КК України, санкція якої не передбачає покарання у виді позбавлення волі. З огляду на те, що інкриміноване обвинуваченому кримінальне правопорушення, є кримінальним проступком, що не передбачає застосування до останнього запобіжного заходу у виді тримання під вартою, прокурор попросив випустити Темного з СІЗО.

Суд задовольнив клопотання прокуратури та звільнив з-під варти Темного 9 грудня.

А вже 14 грудня між прокуратурою та Миколою Темним була укладена угода про визнання винуватості у вчиненні кримінального правопорушення (проступку), передбаченого ч. 2 ст. 111-1 КК України. 

Темний у судовому засіданні свою вину визнав повністю та отримав покарання у виді позбавлення на 10 років права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування, без конфіскації майна.

Суд також скасував арешт на майно, що належить Темному, а саме на дві земельні ділянки загальною площею 5,57 га на території Чепільської сільської ради (колишній Балаклійський район), житловий будинок в селі Вербівка площею 77,5 кв.м., автомобіль ВАЗ 21011 1294 1975 року випуску.