ХОВА закупила колючих дротів на 60 мільйонів гривень за прихованими цінами


Департамент житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Харківської обласної військової адміністрації уклав кілька угод з  компанією “Інтер-канат” на закупівлю дротових виробів на загальну суму 63 млн грн. Всі кошти за цими угодами уже перерахували підряднику.

Про це стало відомо з сайту “Prozorro”.

За цими договорами чиновники купували перешкоди та загородження з колючого дроту за програмою територіальної оборони області.

Аналіз цін показав наступне: в угоді від 29 серпня, по якій купували колючу проволоку виду “єгоза-стандарт”, придбали 825 виробів за 7,425 млн грн, або по 9000 гривень за одиницю. Але в основному деталі угод приховані, хоча в Україні навіть військові частини проводять відкриті торги та показують ціни на такі вироби.

Наприклад, військова частина 9971 купувала цього року бобіну “єгоза-стандарт-1000/5-2,5” по 1500 гривень. Військова частина А2166 планує укласти угоду на придбання комплекту “єгоза-450/3” по 1320 гривень за одиницю. 

На момент, коли укладали перші угоди, серед співвласників “Інтер-канату” був громадянин Китаю – Лі Мяо. Зараз фірма належить Андрію Хоменку та Миколі Бойменку.

Нагадаємо, що саме департамент ЖКГ та ПЕК Харківської ОВА займається замовленням будівництва фортифікаційних споруд на Харківщині і в 2023 році уклав договорів на суму понад два мільярди гривень. В основному роботи стосувались будівництва фортифікацій, оборонних споруд та захисту об’єктів критичної інфраструктури. Ці кошти розподіляли “вручну”, адже тендерів у класичному розумінні ніхто не проводив. 

Основними підрядниками стали ТОВ “Проектний альянс”, ПАТ “Трест-Житлобуд-1” та ТДВ “Житлобуд-2”. Деталі читайте в аналітичному матеріалі “Будівництво фортифікаційних споруд на Харківщині: російський слід, “удачливі” новачки і приховані ціни”.

#ХАЦ_Контроль