“Харків закрили на два тижні” – росіяни поширюють чергові фейки

Після вдалого наступу українських військових у Харківській області, окупанти  збільшили кількість фейків.

Кремлівські пропагандисти намагаються залякувати людей у соцмережах репресіями та якимись дикими плітками. Зокрема, намагаються запугати людей на деокупованих територіях.

Ось один з таких постів.


“Харків закрили на два тижні. На будинки та квартири мешканців, запідозрених у співпраці з росіянами, наносять букву Z. Очевидці розповідають, що людей “пачками вивозять на околиці залишених міст із пакетами на головах, тому ніхто не повертається”.

І це лише частина посту. в якому купа фейків.

Меседж, що місто є закритим – є повністю неправдивим. Ніхто не обмежував в’їзд чи виїзд з міста. Більше того, сьогодні з Харкова до Балаклії почав курсувати електропотяг.

Меседжи про букву Z на дверях або пакети на голову – це фейки, які поширюють для залякування людей.

У деокупованих містах дійсно правоохоронні органи проводять фільтраційні заходи. Люди, які співпрацювали з окупантами, дійсно можуть затримуватися, але в рамках чинного українського законодавства.

Далі йде таке повідомлення:

“У Харкові відключено інтернет та зв’язок. Пояснюють це тим, що туди заходять військові, прокуратура, поліція, СБУ, ГБР загалом уся репресивна машина. Ну і як же, без «патріотів» у дусі Кракенов та інших. Місто закрили на в’їзд та виїзд нібито через те, що російські військові залишили по собі багато розтяжок, мін та інших небезпечних речей, які потрібно знешкоджувати”.

Про те, що виїзд з міста є вільним, ми вже написали. Щодо зв’язку та інтернету. В місті дійсно були проблеми і в деяких частинах ще є з мобільним зв’язком та інтернетом, але це пов’язано з ракетними обстрілами 11 вересня, коли окупанти влучили у електропідстанції.

Роботи по повному відновленню електропостачання ще тривають. Варто зазначити, що в більшості районів міста інтернет та мобільний зв’язок стабільний. На деокупованих територіях також відновлюється мобільний зв’язок.

Так, компанія “Кієвстар” вже повідомила про відновлення зв’язку у Балаклії та деяких інших населених пунктів.

—————————————

Ця публікація зроблена Харківським Антикорупційним центром в рамках Matra Programme, що фінансується урядом Нідерландів. Зміст публікації є винятковою відповідальністю ХАЦ і не обов’язково відображає погляди уряду Нідерландів.