Частина харківського Лісопарку, яка зараз називається вулицею Батумською, була роздана та забудована майже повністю за «кооперативною схемою». Саме поряд з цією вулицею й розташований маєток нардепа Михайла Добкіна.
Останній дуже переконливо розповідає про користь «кооперативної схеми», яка дозволила побудувати масу соціального житла.
Тож ми вирішили розповісти про тих, хто побудувався поряд з екс-очільником міста на «кооперативній землі» і що це за соціальне житло.
Рекордсменом на цій вулиці за критерієм найпросторнішого помешкання є депутат Харківської міськради, власник мережі супермаркетів «Класс» Олександр Лобановський.
У 2014 році видання «Forbes-Україна» оцінило статки бізнесмена Олександра Лобановського в 40 мільйонів доларів, і поставило його на 7-е місце в списку найбагатших харків’ян.
Так ось Лобановський отримав землю для будівництва маєтку саме за «кооперативною схемою». А серед дерев Лісопарку з’явився особняк площею 1230,2 кв.м.
За даними сайту «057.ua», у 2008 році депутати Харківської міськради анулювали рішення про передачу в оренду ТОВ «Промелстрой», директором в якому був Олександр Лобановський, земельної ділянки площею 0,66 га. Після чого, «Форест Констракшн» отримав безоплатно у власність 1,44 га землі, який включав в себе і той, що був у «Промелстроя» .А знаходиться ця земля в Лісопарку на вулиці Батумський, поруч з вулицею Тульської, на якій живе нардеп Михайло Добкін.
А далі почалося будівництво, причому без узгодження. Приватники будують особняк загальною площею 1230,2 квадратних метрів, в якому житлова площа – 287,6 квадратних метрів, допоміжна – 942,6 квадратних метрів. А також самовільно реконструюють будиночок куплений у «Промелстроя» площею – 55,3 квадратних метрів.
У 2010 році ОК «ЖБК« Форест Констракшн», яке записане на оточення бізнесмена, через суд узаконюють ці споруди.
А далі власником стає особисто Лобановський.
А нам розповідають про соціальне житло.
Будинок площею 331 кв.м. на вулиці Батумській має Дмитро Бацун. Цікава людина. Він був співзасновником ОК «ЖБК «Ялинка», яка отримала десятки гектарів землі у Лісопарку безкоштовно.
Після чого, був засновником ГОшки, яка у суді нібито хотіла заставити реагувати на «кооперативну схему» прокуратуру. Мова йшла якраз про безкоштовне виділення землі у Лісопарку
Мабуть, про такі «договорняки» розповідав Михайло Добкін на регламентному комітеті ВР. Зараз Бацун є адвокатом екс-прокурора міста Харкова Євгена Поповича, саме при якому й виділялася вся ця земля й який на це не реагував.
Ще один будинок майже на 300 кв. м є у власності Олени Шевердіної, яка працює доцентом на кафедрі господарського права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.
Мав будинок на вул. Батумській й депутат облради Альберт Кононенко, який вказав у декларації, що надав позик майже на 5 млн. дол.
Будинок площею 178 кв.м. записаний на Олександра Коровкіна. Це «міфічний», але дуже успішний харківський бізнесмен. Його особисто майже ніхто не бачив, але йому належить пів міста.
Коровкін є засновником понад десяти кооперативів, які отримали безкоштовно землю, де його партнерами є також люди, наближені до Кернеса. Наприклад, партнером Коровкіна по ТОВ «Дімаріс»,яке володіло Центральним ринком, був комерційний директор Парку Горького Андрій Шаптала. Вони разом є засновниками ОК «ЖБК «Нефа», ОК «Гаражно-будівельний кооператив-2008», ОК «Гаражно-будівельний кооператив-2010», ОК «ЖБК «Самшит», ОК «ЖБК «Бархани», тощо.
В ОК «ЖБК «Міленіум» деякий час партнером Коровкіна була засновниця ТОВ «Фьорд», яке володіло Кінним ринком, Ольга Солоп. Вона фігурувала й у «добкинському кооперативі.
В ОК «ЖБК «Легенда» партнерами Коровкіна виявилися співвласники готелю «Національ», у якому мешкає Кернес, Сергій Голубєв й Ольга Кириллова. Остання також володіє часткою «7 Каналу», власником 40 відсотків якого до цього року також був Кернес.
Коровкін також є засновником кількох підприємств, які володіють нерухомістю на ринках міста, або пам’ятниками архітектури в центрі Харкова.
На землях ОК «ЖБК «Калина» з’явився будинок площею 445 кв.м., до якого має відношення Антон Подвезько – відомий харківський ростовщик.
Серед власників маєтків на цій вулиці є представники великого бізнесу – Олена Суворова (понад 500 кв.м.) та Олександр Орлов, які володіють багатьма компаніями, у тому числі фірмою з виробництва харчових добавок, побудували собі житло й власники Красноградської овочевої фабрики.
Житловий будинок гостьового типу на 848 кв.м. має у власності Петро Маслов – власник ресторану «Наша дача».
Серед власників будівель на вулиці Батумській є й один з найбільших рекламників у місті – Олег Сас. Йому належить будинок на 250 кв.м.
Відразу декілька будинків у родини Валерія Деми. Особняк на 814 кв.м. побудувала у Лісопарку дружина Валерія Деми – Яна Сліпченко. Вона також має у власності будинок на 398 кв.м.
Дема займав посаду віце-президента ТОВ «СігмаБлейзер Україна», яка контролюється американським інвестиційним фондом «SigmaBleyzer». Також він контролює декілька фірм, які займаються безпекою.
Їх родичка Наталія Сліпченко володіє будинком на 508 кв.м.
Як бачимо, соціальне житло, про яке розповідав Михайло Добкін, може бути різним. У когось хліб черствий, а комусь діаманти дрібні.