Ексректора харківського університету підозрюють у мільйонних збитках

Прокуратура Харківської області підозрює ексректора університету у створенні схеми незаконного нарахування  заробітних плат та премій на суму майже 14,3 млн гривень.

Про це йдеться у повідомленні прокуратури.

Підозру отримали троє чоловіків за фактами заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах. За даними слідства, з 2012 року проректор з науково-педагогічної роботи одного з університетів Харкова підтримував товариські стосунки з директором фірми, яка тривалий час виконувала підрядні ремонтні роботи у цьому виші. Разом вони вирішили організувати схему заволодіння бюджетними коштами освітнього закладу. Посадовець університету запропонував директору компанії підібрати у виш фіктивних робітників, які не мають перебувати на робочих місцях та виконувати інструкції відповідно до займаних посад. Очільник фірми погодився на це та залучив до плану виконроба, який допомагав підшукувати “працівників”. З 2012 по 2023 роки на роботу до університету було прийнято 9 осіб на посади робітників з обслуговування приміщень, серед яких були родичі і знайомі організаторів протиправної оборудки. “Мертві души” не перебували на робочих місцях та не виконували обов’язки, однак щомісячно їм нараховували заробітну плату та премії. У подальшому фігуранти знімали нараховані суми із зарплатних банківських карток фіктивних робітників вишу та привласнювали ці гроші. Загальна сума необґрунтовано нарахованих та виплачених заробітних плат та премій становить майже 14,3 млн гривень.

У прокуратурі зазначають, що у головного фігуранта декілька разів змінювались посади в університеті: із 2012 по 2018 року він був проректором з науково-педагогічної роботи, з 2018 по 2023 роки — ректором, а з травня 2023 року — першим проректором вишу. Зараз суд відсторонив його від займаної посади.

Із 2018 по 2023 роки ректором Національного аерокосмічного університету ім.  М. Є.  Жуковського  “Харківський авіаційний  інститут” був Микола Нечипорук. До призначення він саме працював довгий час проректором з науково-педагогічної роботи НАУ “ХАІ”.

У 2017 році ХАЦ писав про те, що Нечипорук не зазначив у декларації фірми, у яких він був засновником. 

Також він підписував угоди про закупівлю комп’ютерної техніки у фірми, що була зареєстрована в гуртожитку університету. 
Нагадаємо, нещодавно після публікації ХАЦ аерокосмічний університет зменшив ціни на будматеріали у кошторисі.

#ХАЦ_Контроль