Для створення фейку про ВСУ пропагандисти використали фото з фільму українського журналіста

Росіяни були не в змозі запобігти розповсюдженню українських листівок на тимчасово окупованих територіях, тож вирішили створити новий фейк.

“Запрошення на страту: ЗСУ заманюють російських солдатів у полон обіцянками грошей, а зустрічають пострілами в ноги та голову”, – такий заголовок має пропагандистський допис, який активно поширюють в соціальних мережах.

При чому він проілюстрований фотографією людини, яка стоїть на колінах з зав’язаними очима і до голови якої приставлений пістолет.

Допис зроблений як реакція на листівки, які розповсюджуються на тимчасово окупованих територіях Харківської області, зокрема, у Куп’янську та закликають окупантів здаватися за матеріальну винагороду.

Російські пропагандисти переймаються через ці листівки, тож створили фейк, в якому розповідають, що “російських полонених нібито зв’язують та калічать”.

Але доказів як зазвичай немає. Є ілюстративне фото. Тож розберемося звідки вони.

Це фото зроблено з відео, а саме з фільму українського журналіста Єгора Воробйова “Іловайськ – репортаж з пекла”. відео було опубліковане ще у 2014 році. В тому році журналіст потрапив до полону на території ОРДЛО. У фільмі він розповідає про знущання, які з ним відбувалися. Як його били. Крім того, є розповідь про те, що знущалися сепаратисти і над іншими полоненими, зокрема, над українцем Іваном – саме він на фото, яким проілюстрований фейк.

Тож коли окупанти кажуть про знущання над полоненими, вони ілюструють це власними знущаннями над українцями.

***

Ця публікація була підготовлена Харківським антикорупційним центром в рамках програми «Підтримка регіональних медіа України під час війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу та МЗС Королівства Норвегії. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди Європейського Союзу, МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.