Видання “Don Smart” пише, що багато закордонних компаній повністю або частково припинили постачання своєї продукції територію країни, закрили свої торгові точки і прийняли безліч інших неприємних для росіян рішень, наприклад припинивши приймати товари і повертати кошти. Як виявилося, вчинити так вирішили не тільки європейські бренди, на кшталт IKEA і Apple, але ще й китайські виробники електроніки, входять до яких Xiaomi і Lenovo.
Найбільші китайські компанії, серед яких Xiaomi та Lenovo, почали поступово згортати свій бізнес на росії і намагаються піти з російського ринку, зробивши це непомітно,але поступово. Зазначається, що вони під тиском антиросійських санкцій побоюються, що вони самі підпадуть під санкції. Крім того, багато їхніх логістичних партнерів відмовляються доставляти товари до рф. Це створює великі проблеми для логістики та в цілому робить умови ведення бізнесу на російській території несприятливими.
У березні 2022 року, як стало відомо, експорт із Китаю до Росії знизився порівняно з лютим на 40%, а постачання смартфонів упало майже на дві третини, тобто на 65 – 70%. Насправді це означає, що китайські компанії поступово відмовляються від співпраці з рф. Скорочення поставок означає, що бренди не хочуть скористатися ситуацією і захопити, наприклад, ринок ноутбуків або смартфонів, звідки пішли Apple та багато інших відомих зарубіжних виробників.
“Подібний стан справ безумовно негативно позначиться на житті всіх росіян, які проживають у країні, тому що сучасні передові гаджети стануть на цілий порядок менш доступними”, – йдеться у російському виданні.
Ситуація на ринку праці Нижегородської області повільно, але стає гірше.
За даними на кінець квітня, у вимушеному простої перебувають 8600 працівників підприємств. Це на 1500 більше, ніж наприкінці березня. Такими є дані регіонального міністерства економічного розвитку та інвестицій. Крім того, у квітні 69 нижчегородських компаній заявляли про плани звільнити 404 працівники, тому що на 14 квітня в Нижегородській області безробітними вважалося вже 7900 осіб. Показники поки що не лякають, але вже є такими, на які потрібно звернути увагу, уточнюють у міністерстві. Наприклад, завод з виробництва автобусів, вантажного транспорту та спецтехніки. Там із 21 березня простоює 97% колективу – 520 осіб.
Не краща ситуація в російському автопромі.
Авто ВАЗ після свят запровадить простой з 11 по 13 травня. На підприємстві поки що не вирішено проблему з дефіцитом автокомпонентів, який виник через санкції. Після планової корпоративної відпустки, яка закінчилася 24 квітня, заводи Авто ВАЗу в Тольятті та Іжевську збирають машини в обмеженому обсязі. До літа на підприємстві збираються розпочати випуск автомобілів із мінімумом іноземних комплектуючих. З 6 червня Авто ВАЗ перейде на 4-денний робочий тиждень, а на п’ятий день незайнятим співробітникам запропонують тимчасові або громадські роботи, які будуть оплачуватись окремо.
Успіхи українських військ призводять вже до того, що окупантами не вистачає танків.
Бронетанковий ремонтний завод в Єкатеринбурзі зайнявся модернізацією понад двісті одиниць застарілої військової техніки. На російському сайті держзакупівель з’явилися два лоти на загальну суму понад 85 мільйонів рублів, де предметом закупівлі вказані «Комплектуючі танки та інші бойові самохідні броньовані машини».
Як випливає з документації, підприємству необхідно поставити 53 тисяч одиниць товару. Виходячи з вартості одиниці товару та профілю підприємства, стає ясно, що мають бути поставлені контейнери динамічного захисту «Контакт-1». Закуплених за цим контрактом контейнерів вистачить на те, щоб забезпечити бронезахист приблизно 230 танків.
Сучасна техніка спочатку має бути оснащена такими контейнерами, тому йдеться про модернізацію моделей 1970-1980-х років, які ще не оснащувалися динамічним захистом (вона заважає кумулятивним снарядам артилерії пропалювати броню). Причому «Контакт-1» — застарілий захист: 1985 року було розроблено «Контакт-5». Спочатку такою бронею оснащені Т-64М, Т-72БВ, Т-72БУ, Т-80У, РОЗУМ, БМ. А на Т-90М вже встановлюються комплекти “Малахіт” 4-го покоління. Очевидно, що модернізацію застарілих машин Міноборони підштовхують серйозні втрати. За даними генштабу ЗСУ, російська армія за два місяці війни втратила 1112 танків (близько 10% техніки, що стоїть на озброєнні).