Державне бюро розслідувань підозрює головного підрядника та тендерного фаворита парка Горького, ПП «Альпакс СК», в ухиленні від сплати податків та виведенні коштів у тіньовий неконтрольований державою обіг через «транзитні» підприємства та низку підприємств, що мають ознаки фіктивності. Про це стало відомо з ухвали Октябрського райсуду міста Полтави від 9 липня.
Негласними слідчими заходами, встановлено, що власник та керівник ПП «Альпакс СК» фактично не має відношення до ведення вказаним підприємством фінансово-господарської діяльності, а є лише підставною особою, на яку оформлено вказане підприємство, що використовуються для відмивання грошових коштів та мінімізації оподаткування підприємствами реального сектору економіки.
В 2018 році власником та керівником ПП «Альпакс СК» був Сергій Кадурін. Ще раніше власником підприємства була Наталя Головач, а керівником — Віра Головач. На сьогоднішній день власником та керівником ПП “Альпакс-СК” є Євген Василенко. Зміну власника/керівника у фірмі зробили навесні 2019 року, після того як ДБР було відкрите кримінальне провадження.
В 2018 році парк Горького уклав з ПП «Альпакс СК» 6 договорів на загальну суму 39,8 млн.грн. В 2019 році парк Горького уклав з цим підприємством ще 2 договори на загальну суму 12,6 млн.грн. За два роки парк Горького віддав цій фірмі 52,4 млн.грн.
Серед підрядів, які отримало ПП «Альпакс СК», була реконструкція адміністративно-побутової будівлі парку, будівництво платформи під атракціон “Aerobat”, послуги з прибирання снігу, послуги зі збирання твердих великогабаритних відходів та скандальний ремонт туалету за 5,4 млн.грн. За фактом завищення цін під час ремонту туалету в парку Горького було відкрите кримінальне провадження.
Крім цього, ще з ПП «Альпакс СК» протягом 2018-2019 років уклав два договори на загальну суму 23,8 млн.грн. Департамент комунального господарства Харківської міськради.
На думку слідства, ПП «Альпакс СК» допомагало в привласненні грошових коштів КП “Центральний парк культури та відпочинку імені М. Горького”, Департаменту комунального господарства міськради та інших.
Більше про діяльність парка Горького, виплату кредитів і процентів, фінансову підтримку з бюджету, можна прочитати у розслідуванні ХАЦ.