“Був довбнєм”: загинув російський окупант, якого СБУ підозрювало в обстрілах Харкова


Російські ЗМІ повідомили про загибель військового 200-ї окремої мотострілецької бригади 14 армійського корпусу Північного флоту ВМФ ЗС РФ Олександра Маскієва.

Про загибель Маскієва повідомили 5 липня, церемонія поховання має відбутися 7 липня в Усть-Куломі Республіки Комі.

Нагадаємо, що, за даними СБУ,  22 лютого 2022 року військові 200-ї ОМБр прибули в Новоолександрівку Бєлгородської області рф, де отримали інформацію щодо вторгнення на територію України.

Олександр Маскієв за командою командира взводу зарядив свій БМ-21 „Град“ реактивними снарядами у кількості 40 одиниць.

24 лютого військовий підрозділ у кількості 6 бойових розрахунків БМ-21 „Град“ прибув до району с. Малинівка Бєлгородської області рф.

Там за командою командира батареї російські окупанти, зокрема, Маскієв, здійснили шикування наявних БМ-21 „Град“ із направленням заряджених пакетів у бік території України із установками прицілу 340 одиниць. Крім того, Маскієв дав команду на наведення пакетів бойових машин, заряджених на 40 реактивних снарядів, у бік України, знаючи, що цей вид озброєння за даних умов має невибіркову дію і до району ураження обов’язково потраплять об’єкти цивільної інфраструктури, житлові будинки, цивільні особи.

“О 5 ранку 24 лютого взводу від командира батареї, який перебував у селі Малинівка рф, надійшла команда „Вогонь!“. При цьому будь-яких поправок та коригувань направленого пакету БМ-21 „Град“ здійснено не було. Після отримання зазначеної команди Маскієв повернув спеціальний ключ та натиснув кнопку на відкриття вогню з БМ-21 „Град“”, – йдеться у повідомленні СБУ.

За даними слідства, солдати обстрілювали Харків з району села Алісівка Харківської області, пошкодивши електричну підстанцію, житлові будинки місцевого населення, будівлю комунального закладу «Ветеринарний ліцей» Дергачівської міської ради.

За даними на 23 травня Маскієв був живий. Але в червні його дружина – Катерина Смирнова його вже розшукувала в соціальних мережах. В повідомленнях було вказано, що Маскієв зник в районі Харкова.

В соціальних мережах ані в нього, ані в його рідних немає фото Маскієва у військовій формі. Але є цікавий коментар під однією з світлин в Інстаграм його дружини.

“Колись був розпи*дяй, а тепер хороший сім’янин і військовий”, – йдеться у коментарі.

Ну не знаємо, що сім’янина, а ось довбнем він був до останнього. А щодо якостей військового, то судячи з обвинувачення, йому було все одно скільки цивільних людей загине в результаті його дій.