11 років тюрми — вирок для жінки, яка коригувала російські обстріли по місцях дислокації ЗСУ та критичній інфраструктурі Харкова

Суд визнав винною 30-річну мешканку Харкова, яка є уродженкою міста Антрацит Луганської області, у поширенні інформації про переміщення, рух та розташування ЗСУ (ч. 3 ст. 114-2 КК України) та призначив покарання у виді позбавлення волі строком на 11 років. Про це стало відомо з релізу Харківської обласної прокуратури.

За інформацією Харківського антикорупційного центру, мова йде про Дар’ю Кригіну.

Фото Кригіної: соцмережі

Уродженка Антрациту Кригіна тривалий час проживала у Харкові. 

Прокурори у суді довели, що за завданням представника НЗФ “лнр” вона передавала йому інформацію про розташування українських військових та техніки у Харкові.

Як зазначається у релізі прокуратури, Кригіна також передала координати і допомогла ворогу скоригувати вогонь по освітніх, медичних, торгівельних об’єктах та по житлових кварталах у центрі міста.

У судовому засіданні Кригіна свою вину не визнала.

Нагадаємо, у квітні 2022 року ХАЦ детально розповідав біографію Кригіної. Саме у квітні минулого року її затримали. Під час обшуку, у Кригіної знайшли 134,05 тис. євро, 216,85 тис. дол. та 730,65 тис. рублів.

У 2015 році вона закінчила Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. Варто відзначити, що однокурсником Кригіної є колишній заступник голови Харківської облради Богдан Мальований, у якого знайшли російський паспорт незадовго до початку повномасштабної війни. На початку 2023 року він склав мандат депутата.

Диплом юристки-міжнародниці у т.з. “еленерії” Кригіній не знадобився. І навіть кандидатська не допомогла.

За наявною у мережі інформацією, Кригіна раніше була зазначена (на зараз інформації немає) як викладачка Харківського національного університету внутрішніх справ та має 7 наукових статей (2 цитування іншими авторами). На іншому ресурсі вона вказана як кандидат юридичних наук від 2018 року за спеціальністю “Адміністративне право і процес: фінансове право: інформаційне право” (“Правове регулювання податків на майно в Україні”). У спецвипуску Міністерства освіти і науки України щодо анонсу захисту дисертації Кригіної вказано, що вона була аспірантом кафедри фінансового права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Також уродженка Антрациту намагалася робити кондитерські вироби, працювати дизайнеркою, а потім влаштувалася в маркетингове агентство в окупованому Луганську.

Кригіна активно їздила на тимчасово окуповану територію, була в Ялті. А в 2021 році вона їздила до москви.

Після початку військового вторгнення у своїх соцмережах вона написала, що “знайшла плюси в обстановці”. 

Мешкала Кригіна у Харкові в одній з новобудов на вулиці Культури. 

Наприкінці 2022 року ухвалою Дзержинського райсуду міста Харкова Дар’ї Кригіній було змінено запобіжний захід на тримання під вартою з можливістю внести заставу у розмірі 496,2 тис. грн. І Кригіна вийшла з СІЗО.

Це викликало великий суспільний резонанс. Апеляційний суд тоді повернув Кригіну знов до СІЗО, вже без права внесення застави.

#хац_контроль