Суд визнав винним слюсаря-збірника акціонерного товариства “ФЕД” (входить до складу державного концерну “Укроборонпром”) у передачі інформації про дислокацію підрозділів Збройних сил України і виправдовуванні російської агресії та призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на 8 років. Про це стало відомо з вироку Київського райсуду Харкова від 19 липня.

За інформацією ХАЦ, мова йде про Сергія Погліновського

Як зазначено у вироку, 25 березня 2022 року Погліновський по мобільному телефону спілкувався із невстановленою особою, якій повідомив, що поблизу АТ “Українські енергетичні системи” та інших обʼєктів у Харкові розміщуються сили та техніка ЗСУ (із зазначенням видів озброєння, транспортних засобів, методів виконання військовослужбовцями їхніх завдань) і дав цю інформацію з локалізацією на місцевості.

Уранці наступного дня слюсар-збірник Погліновський зателефонував громадянину України і повідомив, що напередодні з ним зв’язався представник фсб росії, аби дізнатися інформацію щодо Харкова та місць розташування військовослужбовців та техніки ЗСУ, яку Погліновський надав з метою їх точкового знищення.

26 березня 2022 року Погліновський подзвонив знайомій жінці і розповів, що напередодні співробітник ФСБ рф цікавився у нього розташуванням сил та техніки ЗСУ в Харкові, і він таку інформацію передав з метою знищення. У знайомої він запитав про місця обстрілів у Харкові, зокрема, чи були “прильоти” поблизу заводу “Турбоатом”.

Крім цього, спілкуючись із цією жінкою по телефону, Погліновський виправдовував збройну агресію рф проти України, що призвела до часткової окупації деяких регіонів України, зокрема, міста Токмак у Запорізькій області.

Про телефонні зізнання Погліновського правоохоронці дізнались у результаті огляду його телефона та телефона особи, з якою той спілкувався 26 березня.

А вже 31 березня 2022 року Погліновського затримали.

Під час допиту у суді Погліновський провину не визнав, говорив, що ні з ким з представників російської федерації телефоном не спілкувався і не повідомляв інформації, зазначеної в обвинувальному акті, у зв`язку з відсутністю у нього таких даних. Також обвинувачений повідомив, що не визнавав правомірною та не підтримував збройну агресію росії проти України у телефонних розмовах.

#хац_контроль