5 років тюрми – вирок для харків’янина, який здавав позиції української ППО

Суд визнав винуватим харків’янина у передачі ворогу розвідданих про дислокацію та переміщення українських військ на території регіону та призначив йому покарання у вигляді 5 років тюрми. Про це стало відомо з вироку Московського райсуду Харкова від 26 квітня.

Як вдалось встановити Харківському антикорупційному центру, мова йде про Ткача Олександра Олександровича.

Фото Ткача з його Facebook-сторінки

Ткача затримали на початку листопада минулого року та обвинувачують у вчиненні злочину передбаченого ч. 2 ст. 114-2 КК України.

В релізі СБУ було зазначено, що влітку минулого року Ткач почав шукати через соцмережі шляхи «виходу» на російських окупантів для допомоги у війні проти України. Для цього викладав в соцмережах інформацію про місця тимчасового базування підрозділів Сил оборони.

Серед основних цілей його розвідувально-підривної діяльності було виявлення ймовірних бойових позицій протиповітряної оборони ЗСУ на східному напрямку. Отримані відомості окупанти використовували для підготовки і здійснення прицільних ракетних ударів по українських об’єктах.

В СБУ зазначили тоді, що після того як Ткач опублікував заборонену інформацію, «розкриті» позиції української ППО п’ять разів піддавалися прицільним обстрілам з боку ворога.

Як стало відомо з тексту вироку, 21 червня 2022 року, Ткач у соціальній мережі “Facebook” у відповідь іншому користувачу, опублікував коментар наступного змісту: «так зенитные возле меня стартуют – позиция между МЖК “Інтернаціоналіст”и окружной. Сначала огонь, потом взлетает зенитная ракета (по наклону даже видно в какую сторону улетает), потом тишина и потом начинаешь считать секунды, чтобы оценить расстояние».

На вказаній території дійсно була розгорнута позиція ЗСУ з озброєнням ППО, що здійснювала прикриття міста від засобів повітряного нападу противника, яка була обстріляна 5 разів протягом 26 червня – 30 липня.

Ткач в судовому засіданні пояснив, що дійсно здійснив відповідний коментар в соціальній мережі «Facebook», але вини у вчиненні злочину не визнає. Зазначив, що місто Харків, перебувало постійно під обстрілами. Начебто у обвинуваченого з вікна було видно пуски зенітних ракет і він установив закономірність, якщо зенітні стартують, то приліт буде приблизно через 2 -2,5 хвилини, тобто ракети стартують на перехват або буде приліт. Як вказує Ткач, якщо ракета зенітна не стартує, то прильоту не буде. Якщо зенітні ракети пішли, то буде приліт. Тому, як намагався пояснити Ткач, 20 червня йому задав питання старий знайомий, якого знає більше 20 років: «Чи будуть ще прильоти?». І як запевняє обвинувачений, він в коментарях відповів, те що зазначено в матеріалах кримінальної справи.

Як вказано у вироку суду, після цього Ткач продовжив систематично публікувати висловлювання, які мали на меті дискредитацію ЗСУ та діючої влади України.

#хац_контроль