Суд визнав винуватим так званого “представника смт. Чкаловське Чугуївського району” в окупаційній владі та призначив йому покарання у виді позбавлення права обіймати посади в органах влади та місцевого самоврядування строком на 12 років, без конфіскації майна. Про це стало відомо з вироку Чугуївського міського суду Харківської області від 7 березня.
Як стало відомо Харківському антикорупційному центру з порталу “Судова влада”, мова йде про Азова Олексія Володимировича.
Ще наприкінці вересня 2022 року, ХАЦ повідомляв, що затримали уродженця селища Чкалівське Олексія Азова, який, за даними слідства, погодився зайняти посаду старости селища.
Азова обвинувачують за ч. 2 ст. 111-1 КК України (кримінальний проступок), а саме: добровільному зайнятті посади, не пов`язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора.
Цікаво, що спочатку Азов обвинувачувався за ч. 5 ст. 111-1 КК України – добровільне зайняття посади, пов`язаної з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окуповані території. Це більш тяжка частина цієї статті і не кваліфікується як кримінальний проступок.
І тоді, і зараз у вироку – наведені одні й ті ж обставини справи.
Ще в лютому 2023 року Азов підозрювався за ч. 5 ст. 111-1 КК України.
Але потім перекваліфікували справу і передали в суд вже за ч. 2 ст. 111-1 КК України.
В жовтні 2022 року керівник харківської обласної поліції Володимир Тимошко в інтерв’ю “Главкому”, називав Азова так званим «народним головою» селища Чкаловське. Як повідомив Тимошко, Азов 1980 року народження і до цього працював будівельником.
З моменту затримання Азова 10 вересня 2022 року, той перебував під вартою. Також суд повернув речовий доказ так званому “представнику Чкаловського”, а саме мобільний телефон «Redmi 9C NFC».
З вироку суду стало відомо, що у липні 2022 року, біля будинку культури в смт Чкаловське Чугуївського району було зібрання мешканців вищевказаного населеного пункту, на якому вирішувались питання, пов`язані з побутовим життям села, гуманітарною допомогою. Будучи присутнім на вказаному зібранні, Олексій Азов добровільно вирішив бути так званим “представником смт Чкаловське”, про що наголосив мешканцям цього селища. Азова було обрано “представником смт Чкаловське”, який в подальшому добровільно погодився вирішувати проблеми, що виникали у мешканців селища в період окупації.
Також в липні минулого року, Азова було затверджено на посаду “представника смт Чкаловське Чугуївського району” окупаційною адміністрацією держави-агресора м. Балаклія.
Так званий “представник селища Чкаловське” збирав від мешканців села заяви побутового та гуманітарного характеру, передавав їх в окупаційну адміністрацію, що була розташована в м. Балаклія, а також їздив до окупаційної адміністрації в Балаклію для прийняття участі в зборах, на яких проголошував вищевказані проблеми мешканців селища.
До суду надійшла заява обвинувачуваного, в якій він беззаперечно визнає свою винуватість.
Нагадаємо, що ХАЦ також повідомляв про те, що Харківська облпрокуратура заочно повідомила про підозру Чкаловському селищному голові Віктору Соловйову за фактом колабораційної діяльності.
_________________
«Ця публікація була розроблена «Харківським антикорупційним центром» в рамках програми IWPR «Підтримка регіональних медіа України під час війни» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй Великої Британії. Зміст цієї публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди Уряду Великої Британії чи Інституту висвітлення війни та миру».