Суд визнав винуватою так звану “начальницю відділу освіти Балаклійського територіального управління Ізюмського району” та призначив їй покарання у виді позбавлення волі строком на 5 роів. Про це стало відомо з вироку Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 28 лютого.

Фото – Харківська обласна прокуратура

Харківському антикорупційному центру стало відомо, що мова йде про Ярмоленко Олену Андріївну.

Фото – скрін з порталу “Судова влада”

Як вказано на порталі vseosvita.ua, людина з таким ПІБом раніше значилася як працівниця Балаклійської загальноосвітньої школи №6. Також Ярмоленко входить до співзасновників об’єднаної первинної профспілкової організації відділу освіти Балаклійської міськради.

Фото – vseosvita.ua

Крім цього, Ярмоленко в 2015 році, як методист з відділу освіти Балаклійської районної державної адміністрації, входила до складу експертів робочої групи Міністерства освіти і науки України щодо проведення експертизи електронних версій оригінал-макетів підручників для учнів 4 класу з предмету “Англійська мова” в загальноосвітніх навчальних закладів.

Ярмоленко обвинувачувалася у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3, ч. 5 ст. 111-1 КК України.

Уродженку села Борщивка Балаклійського району визнали винуватою за ч. 5 ст. 111-1 КК України у виді позбавлення волі строком на 5 років, з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування та органах у сфері освіти строком на 10 років, без конфіскації майна. За ч. 3 ст. 111-1 КК України – у виді позбавлення волі строком на 2 роки, з позбавленням права обіймати посади на 10 років. Загалом для Ярмоленко – 5 років тюрми. Запобіжний захід залишити раніше обраний – тримання під вартою.

Як вказано у вироку суду, Ярмоленко добровільно надала згоду представникам окупаційної адміністрації рф щодо її призначення на керівну “посаду” – начальник так званого відділу освіти Балаклійського теруправлыння Ізюмського району Харківської області.

В подальшому Ярмоленко добровільно уклала трудовий договір з так званим головою тимчасової цивільної адміністрації м. Балаклія Юрієм Шевченком.

Як встановило слідство, Ярмоленко з червня по 8 вересня здійснювала керівництво діяльністю “відділу освіти”, брала участь в нарадах керівників відділів окупаційної влади, видавала накази про прийняття працівників на роботу, укладала трудові договори з працівниками, організовувала та проводила колективні наради, надавала вказівки працівникам відділу та навчальних закладів щодо виконання робіт, складала табелі обліку робочого часу працівників відділу, навчальних закладів та відомості про нарахування заробітної плати, заявки на фінансування відділу, пояснювальні записки за своїм підписом, вирішувала питання щодо організації роботи відділу освіти та його матеріально-технічного забезпечення.

На колективних нарадах Ярмоленко повідомляла підлеглим їй директорам навчальних закладів Балаклійської та Савинської ОТГ, що навчальний процес буде здійснюватись виключно на російській мові та за освітніми стандартами держави-агресора. 

Крім того, «начальниця» видавала накази про прийняття директорів шкіл на роботу та модерувала процес направлення вчителів до м. Курськ російської федерації для проходження “перепідготовки” за стандартами та програмами рф.

Також псевдоосвітянка надавала вказівки підлеглим їй директорам навчальних закладів вилучити з бібліотек українську літературу та державну українську символіку. Від підлеглих вона вимагала комісійно складати та підписувати відповідні акти. Нагадаємо, що 1,5 роки тюрми отримала Ольга Гляненко, так звана «директорка» школи у селі Яковенкове Ізюмського району (розташоване поблизу Балаклії) за в тому числі вилучення українських книжок та символіки з бібліотеки школи.

Крім цього були вказівки підлеглим директорам навчальних закладів Балаклійської та Савинської ОТГ щодо відновлення, згідно журналів, оцінок учнів 9-х, 11-х класів на підставі чого мали бути видані свідоцтва про здобуття освіти на російській мові та з грифом рф.

В судовому засіданні Ярмоленко вину свою визнала повністю. Також додала, що 24 лютого 2022 року вони переїхали в с. Борщивка, де мешкає її матір та знаходилися там до травня місяця. Станом на 24 лютого вона працювала консультантом в центрі професійного розвитку педагогічних працівників у відділі освіти Балаклійської міської ради.

В травні 2022 року вони повернулися до місця свого мешкання в м. Балаклію, оскільки почалося мародерство. 23 червня до них підійшли військові і запитали, хто вони такі, та де мешкають. При цьому сказали, що з освітян залишилась лише вона одна, і що їй необхідно працювати. Після чого, їй повідомили, що в понеділок вона має прийти о 9 ранку на нараду в “адміністрацію”. За словами Ярмоленко, вона погодилася, по іншому вчинити не могла, оскільки перед нею стояли військові зі зброєю, а вона одна з дитиною, з неповнолітнім сином. За словами Ярмоленко, вона мала на меті зберегти свою родину. Як вказує Ярмоленко, 16 червня вона написала заяву на звільнення, а виїхати з окупації вона не могла, бо її брат не транспортабельний і матір пенсіонерка. Вони вирішили залишитися всією родиною разом, навіть в окупації. В подальшому Ярмоленко прийшла до “адміністрації” на нараду. Гауляйтер Балаклії Юрій Шевченко сказав їй, що вона буде начальником відділу освіти. Вона погодилася на вказану “посаду”.

_________________

«Ця  публікація  була розроблена «Харківським антикорупційним центром» в рамках програми IWPR «Підтримка регіональних медіа України під час війни» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй Великої Британії. Зміст цієї публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди Уряду Великої Британії чи Інституту висвітлення війни та миру».