1,5 роки тюрми – вирок “директорці” школи на Харківщині, яка впроваджувала стандарти окупантів та вилучала українські книжки

Суд визнав винуватою так звану «директорку» школи у селі Яковенкове Ізюмського району (розташоване поблизу Балаклії) Ольгу Гляненко за фактом впровадження російських стандартів освіти та призначив їй покарання у виді позбавлення волі строком на 1,5 роки. Про це стало відомо з вироку Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 22 лютого.

Також вироком суду Гляненко позбавили права обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування та у сфері освіти строком на 10 років.

Також суд залишив для Гляненко запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, до набрання вироком законної сили.

Харківський антикорупційний центр в своєму матеріалі на початку листопада 2022 року першим розповів про Гляненко, після того як її затримали та повідомили про підозру за ч. 3 ст. 111-1 КК України.

Фото – Харківська обласна прокуратура

Слідство встановило, що Гляненко наприкінці липня минулого року стала так званою «директоркою» школи у Яковенкове. 1 серпня «директорка» навіть уклала трудовий договір з так званим «керівником відділу освіти Балаклійського територіального управління Ізюмського району».

З першого дня своїх обов‘язків «директорка» повідомила вчителям, батькам та учням про впровадження у навчальному закладі стандартів освіти рф. Гляненко встигла з іншими працівниками місцевої школи вилучити підручники з української мови та літератури, а також українську символіку.

В соц.мережі потрапив так званий “акт” від 18 серпня минулого року за підписом Ольги Гляненко про вилучення з місцевої школи літератури. Ольгу Гляненко цим актом зробили головою комісії з вилучення українських книжок та символіки в школі Яковенкове.

Всього було вилученно в архів більше 1000 книжок українською мовою, а також 37 одиниць української символіки та 26 плакатів, стендів.

З вироку суду стало відомо, що в період часу з 1 серпня по 8 вересня Гляненко повідомила вчителям, батькам учнів місцевої гімназії про встановлення та поступове впровадження в новоствореній окупаційною владою в Яковенківській загальноосвітній школі стандартів освіти російської федерації з впровадженням освітнього процесу на російській мові.

Також у вироку суду було підтверджена інформація про “акт” від 18 серпня минулого року за підписом Ольги Гляненко про вилучення з місцевої школи українських книжок та символіки.

Допитана в судовому засіданні Гляненко вину визнала повністю та підтвердила обставини, які лягли в основу обвинувачення, в скоєному розкаялась.

Як вказують у телеграм-каналі OSINT Бджоли, донька Гляненко живе в росії, а чоловік “директорки” – полюбляє лайкати пости “антимайдану”.

За даними порталу “YouControl”, Ольга Гляненко є керівником та власником ТОВ “Оптіма Логістік” з села Яковенкове, основний вид діяльності якого зазначений як оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин.

_______________

«Ця  публікація  була розроблена «Харківським антикорупційним центром» в рамках програми IWPR «Підтримка регіональних медіа України під час війни» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй Великої Британії. Зміст цієї публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди Уряду Великої Британії чи Інституту висвітлення війни та миру».