В Харкові та громадах області вже розпочали відновлювати пошкоджені внаслідок обстрілів житлові будинки. Зокрема, в багатоповерхівках встановлюються нові металопластикові вікна.
ХАЦ зібрав відому на зараз інформацію про відновлення інфраструктури.
За даними пресслужби Харківської ОВА, у квітні Кабінет міністрів України виділив Харківській області з резервного фонду держбюджету 250 млн грн для ліквідації наслідків бойових дій. Половина цих коштів піде на відновлення об’єктів обласного підпорядкування, решта – міського. І на сьогодні вже є перший перелік будівель, де пройдуть аварійно-відновлювальні роботи.
Як зауважив голова ХОВА Олег Синєгубов, в цьому переліку школи, дитячі садочки, медичні заклади, будівлі ДСНС, багатоквартирні будинки, адмінбудівлі, котельні. Загалом – 45 об’єктів у Харкові, а також населених пунктах Чугуївської та Роганської громад. Наразі частково укладено договори з підрядними організаціями, які готові приступити до виконання робіт.
Перелік об’єктів, де планується виконати ремонтні роботи не публікується державними органами з метою безпеки.
За даними ХАЦ, щодо відновлення в області, то є три розпорядника коштів: Департамент ЖКГ та ПЕК ОВА – 75 млн грн, Департамент капітального будівництва ОВА – 40 млн грн і Департамент містобудування та архітектури ОВА – 10 млн грн.
Варто відзначити, що відкритої інформації щодо підрядників для цих робіт поки що немає.
Однак, на сторінках в соціальних мережах адміністрацій районів міста офіційна інформація, а значить допустима для публікацій, щодо відновлення з’являється.
Тож ХАЦ вирішив зібрати повідомлення про роботи, які вже розпочалися в місті, зокрема, за рахунок державної субвенції.
Відомо що у Харкові вже розпочали відновлення будинку по проспекту Новобаварському, який постраждав в результаті авіаудару. Підрядником в даному випадку є комунальне підприємство “Харківспецбуд”.
Наразі тривають роботи з прибирання будівельного сміття, ремонту покрівлі, встановлення балконних огороджень, вказано у повідомленні адміністрації району.
“У Київському районі проводяться роботи по ліквідації руйнувань, отриманих внаслідок обстрілів центральної частини міста Харкова. Спеціалістами підрядної організації виконуються роботи по ремонту покрівлі по проспекту Героїв Харкова, 27. В житлових будинках по вулиці Чернишевській, 15 та проспекту Героїв Харкова, 3 ремонтні роботи вже виконані”, – йдеться у повідомленні адміністрації району.
У Холодногірському районі в багатоповерхівках встановлюють металопластикові вікна. За даними адміністрації району, зараз, роботи зі скління виконують у житлових будинках по вул. Холодногірська, вул. Велика Панасівська.
Адміністрація Основ’янського району міста повідомила, що на території району продовжують ремонтувати будинки, які постраждали внаслідок ворожих обстрілів. Роботи виконують майстри КП «Харківспецбуд».
На даний час, це вся опублікована інформація. Однак, моніторинг буде продовжуватися.
Нагадаємо, що з початку війни внаслідок російських обстрілів та бомбардувань у Харкові було зруйновано 3,5 тис. будинків, з них 500 багатоповерхівок не підлягають відновленню. Про це повідомив міський голова Ігор Терехов, виступаючи у режимі відеоконференції на засіданні Генеральної Асамблеї Асоціації міст-власників Призу Європи у Раді Європи (Страсбург, Франція).
Як пише “Харків Тудей”, З 2 червня у центрах надання адміністративних послуг Харкова можна залишити заявку про знищення чи пошкодження майна внаслідок війни.
Подати заявку можуть фізичні особи:
- власники відповідної нерухомості чи замовники будівництва житла;
- члени житлово-будівельних (житлових) кооперативів, що викупили квартиру, інше житлове приміщення кооперативу, але не оформили право власності на нього;
- особи, які фінансували будівництво об’єктів, щодо яких одержано право на виконання будівельних робіт (прийнятих в експлуатацію об’єктів);
- спадкоємці.
Як пояснили у Центрі надання адмінпослуг, для подання заяви необхідно підготувати інформацію про майно та його пошкодження або знищення, взяти з собою документ, що засвідчує особу та ідентифікаційний код, прийти до центру адмінпослуг. Обов’язковою умовою подання заяви у центрі адмінпослуг є наявність електронної поштової скриньки у заявника.
Крім центрів адмінпослуг, подати заявку можна у застосунку або на порталі “Дія”. Для цього потрібно авторизуватися, натиснути кнопку “Послуги” та “Пошкоджене майно”, заповнити форму і чекати на інформацію про початок процедур оцінки та компенсації.
Центри працюють з 09:00 до 17:00 у будні. Записатися на прийом можна за телефоном: 0800-304-304, на офіційному сайті або через телеграм чат-бот.
—————————————
Ця публікація зроблена Харківським Антикорупційним центром в рамках Matra Programme, що фінансується урядом Нідерландів. Зміст публікації є винятковою відповідальністю ХАЦ і не обов’язково відображає погляди уряду Нідерландів.