Землю біля “Арізони”, яку міськрада віддала безкоштовно, продають за 5 млн доларів

Земельну ділянку, яка кілька років тому була видана безкоштовно за “кооперативною схемою”, зараз продають за 5,28 млн. дол., або 139,6 млн грн.


Про це стало відомо з сайту olx.ua.

Мова йде про земельну ділянку, яка розташована в р-ні Олексіївки, на початку вул. Букова, між Храмом Святого Сімейства та Олексіївським лугопарком, площею 11,0346 га.

Поруч з ділянкою знаходиться річка Лопань, пляжні комплекси “Арізона” та “Аркада”. Призначення: для житлової забудови, малоповерхової котеджної забудови. Вартість 4800 дол. за сотку.

Як стало відомо ХАЦ з кадастрової карти, ділянка належить обслуговуючому кооперативу “Житлово-будівельний кооператив “Відпочинок”. Директором вказаний Георгій Баликов. Засновниками – Ірина Хоменко, Ольга Боєва, Ігорь Ковтун, Олена Воронова та Георгій Баликов. За даними сайту “Наші Гроші”, в кінці грудня 2016 року Харківська міськрада безкоштовно передала ОК ЖБК «Відпочинок» під забудову 11,03 га по вул. Букова (кадастровий номер 6310136300:12:001:0021).За кілька місяців прокуратура подала до суду позов з вимогою визнати незаконним та скасувати рішення міськради. Прокуратура стверджувала, що кооператив отримав у власність землю всупереч вимогам законодавства. Адже він не є житлово-будівельними, а лише обслуговуючим і кількість його членів не відповідає вимогам, які встановлені Житловим кодексом.

Але суд вирішив, що після прийняття в 2003 році парламентом закону «Про кооперацію», він замість Житлового кодексу часів УРСР визначає правила для кооперативів. І цей закон не містить обмежень стосовно створення. Також на думку суду, члени кооперативу не порушили діюче законодавство в частині набуття у власність землі чи нерухомості. А тому в задоволенні позову прокуратури відмовив.

За даними сайту “Наші Гроші”, Ірина Хоменко є співвласницею ТОВ «Укрбуддизайн Плюс» з Мирославом Балюком, який є близьким до депутата міськради Ігоря Аріха, що був фігурантом історій про виділення безкоштовно землі в Харкові за кооперативною схемою. Так, брат Ігоря Аріха та Мирослав Балюк є засновниками кооперативу “Сонячне містечко”, а також у благодійному фонді “Слобожанщина”.