Земельні подарунки у Змійові: як місцеві депутати та їх родичі отримують ділянки


Не секрет, що в Україні депутати полюбляють використовувати свій статус для покращення статків своєї родини. Особливо, це стосується розподілу землі.

Децентралізація дозволила громадам розподіляти землі там, де раніше рішення приймалося центральними органами влади. І деякі депутати цим користуються. Тим більше, що Зміївська громада є цікавою, з курортними землями,  а також територією Національного природного парку “Гомільшанські ліси”.

У Зміївській міській раді депутати вирішили зробити собі подарунки під Новий рік. На сесії 21 грудня депутати масово голосували за видачу земель своїм колегам та їхнім родичам.

“Харківський антикорупційний центр” дослідив хто з депутатів обзавівся земельними ділянками. 

Байрачний Віталій Миколайович під ялинку отримав дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за рахунок земель запасу сільськогосподарського призначення комунальної власності (угіддя-рілля) площею 2 га для ведення особистого селянського господарства. Мова йде про землю у селі Таранівка.

Його дружина  – секретар Зміївської міськради, голова фракції “Блок Кернеса – Успішний Харків” Вікторія Байрачна. За це рішення вона не голосувала, втрималася, щоб не потрапити у конфлікт інтересів, але її фракція підтримала. 

За даними декларації Байрачної, її чоловік вже був власником трьох земельних ділянок. І тепер депутати відкрили йому шлях для отримання четвертої.

Також у Таранівці отримала землю Валерія Кайдан – донька депутата міськради Юрія Кайдана. 

Але Зміївські депутати та їх родичі отримували землю не лише під новий рік.

Родина колишнього директора ДП  та ексдепутата Харківської облради Володимира Юркова тоже регулярно поповнювала свій земельний банк.

Юрков, будучи директором державного підприємства, віддавав підряди своїй власній фірмі.

Зараз серед депутатів міськради є його син – Марко Юрков, а землю отримують родичі. Так, Юркова Поліна Володимирівна отримала 2 гектари землі 6321786000:02:000:0189 за межами населених пунктів на території Зміївської міської ради.


А ось за передачу в приватну власність Юрковій Ларисі Валеріївні земельної ділянки з кадастровим номером 6321710100:02:004:0015 її син депутат вже голосував. 

Крім того, 12 серпня депутат Марко Юрков проголосував за надання дозволу Фермерському господарству “АЛЬЯНС” на розробку технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної частки (паю) № 436.

Мова йде про передачу в оренду землі в селі Таранівка для ведення товарного господарства.

ФГ “Альянс” – це родинне господарство Юркових, яке зараз записане на мати депутата і де особисто Марко Юрков, за даними аналітичної системи YouControl, раніше був серед засновників. Більше того, він працював в цій ж компанії на момент вибрання його депутатом міськради. 

Все на благо родини, про жодний “конфлікт інтересів” депутат не подумав. 


Протягом минулого року також отримав землю і депутат міськради від партії “Слуга Народу” Євген Двигун. Йому передали земельну ділянку з кадастровим номером 6321780500:02:000:0039, площею 2 гектари для ведення особистого селянського господарства, що розташована за межами населеного пункту с.Джгун на території Зміївської міської ради Чугуївського району Харківської області.


Його родичка – Двигун Юлія Євгенівн а отримала гектар землі поряд Змійовом.

Ще один “слуга народу” – Віталій Куліш. ХАЦ вдалося знайти рішення сесії, щодо передачі у приватну власність Кулішу Данилу Віталійовичу земельної ділянки  площею 2 гектари з числа пасовищ за межами населеного пункту с. Кукулівка.

Депутат міськради від партії “Блок Кернеса – Успішний Харків” Олександр Воронько отримав від своїх колег дозвіл наа розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення у власність для ведення особистого селянського господарства за межами населеного пункту с. Роздольне на території Зміївської міської ради.

Крім того, поряд такий самий дозвіл отримала й родичка колеги по фракції Олександра Воронько – депутатки Надії Веретеннікової – Анна Веретеннікова.

Окрім подарунків особисто депутатам були і рішення стосовно їхніх фірм. Так, 26 листопада депутати міськради погодили передачу ТОВ “Інтер Олія” в оренду земельної ділянки з кадастровим номером 6321785001:01:002:0151.

Співвласником цієї фірми є депутат міськради від фракції “Слуга Народу” Ігор Терещенко, який до того ж входить в “земельну комісію”.

Як бачимо передача земель депутатам та їх родичам – не рідкість у Змійській міськраді. Так, в основному особисто депутати за це рішення не голосують, хоча деякі йдуть і на прямий конфлікт інтересів. Але рішення підпримують їх колеги по фракції і не тільки. судячи з кількості рішень, то це просто така традиціяя – допомогти депутату з землею.

—————————————

Ця публікація зроблена Харківським Антикорупційним центром в рамках Matra Programme, що фінансується урядом Нідерландів. Зміст публікації є винятковою відповідальністю ХАЦ і не обов’язково відображає погляди уряду Нідерландів.

Павло Новик