Як російські пропагандисти маніпулюють щодо проблем з теплопостачанням у Харкові

Російські пропагандисти поширюють матеріали, в яких намагаються звинуватити у проблемах з теплопостачанням в місті представників влади. Хоча головна причина можливих проблем з теплопостачанням міста – це російська агресія та ракетні обстріли.

“Влада міста вирішила повністю ігнорувати найнагальніші потреби харків’ян! Харків загалом, як відомо, знаходиться на межі виживання з милості Синегубова та Терехова. Показовий приклад – температура у квартирі на Північній Салтівці. За інформацією мешканців, порушення опалювальної системи можна було відремонтувати, але кимось у верхах було ухвалено все відкласти до квітня. Ось так влада міста зрадливо кидає громадян напризволяще за принципом: “Рятуйся, хто може”!”, – таке повідомлення поширює один з головних пропагандистських сайтів, орієнтований на мешканців Харкова.

Цей фейк поширюють пропагандисти

В черговий раз ніяких доказів пропагандисти не надали. Лише рандомне фото кімнатного градусника. Ні адреси будівлі, де є проблеми. ніяких інших доказів. Тільки один факт, що квартира знаходиться на Північній Салтівці.

Варто зазначити, що жодної згадки про обстріли міста та російську агресію в повідомленні пропагандистів немає. Також немає згадки, що росія продовжує знищувати критичну інфраструктуру в Україні.

Крім того, Північна Салтівка є найбільш постраждалим районом міста в результаті військової агресії рф. Впродовж півроку цей район постійно був під обстрілами російської артилерії.

Ще в жовтні “Суспільне” писало, що, за даними міськради, тепло в Харкові через пошкоджені вибухами комунікації в опалювальний сезон частково або повністю не зможуть подати в 50 будинків. І якраз більшість адрес були в будинках на Північній Салтівці.

Крім того, в результаті ракетних обстрілів критичної інфраструктури України 13 листопада в багатьох містах України, у тому числі в Харкові, зникло електропостачання.

Як повідомляє сайт “Kharkiv Today”,  енергетики відновлюють електропостачання. Після його відновлення доведеться перезапускати опалення. 

“Ми зараз докладаємо усіх зусиль, щоб за цю ніч відновити енергопостачання. Наші комунальні служби, наші енергетики працюватимуть цілодобово, щоб було відновлено енергопостачання міста Харкова. На початку критична інфраструктура, потім – житлові будинки. Нам доведеться перезапустити опалення”, — сказав Терехов.

Як пояснив радник харківського міського голови В’ячеслав Хитрин, під час перезапуску опалення воду з будинків зливати не будуть. Наразі деяке обладнання не працює, з’явиться світло, його потрібно буде перезапустити для нормальної подачі тепла у будинки.

Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомив, що, за попередніми прогнозами енергетиків, відновити електропостачання зможуть найближчим часом. Спочатку заживлять підприємства критичної інфраструктури, щоб подати жителям воду й тепло. Знеструмлення на Харківщині пов’язане з обстрілами енергооб’єктів в інших регіонах України.

“Ці відключення викликані пошкодженнями загальної системи. Влучань в об’єкти критичної інфраструктури завдяки нашим ЗСУ на території області не було”, — пояснив Синєгубов.

Раніше ХАЦ писав, що місто активно укладає угоди на відновлення системи теплопостачання міста та ремонт будинків, в тому числі на Північній Салтівці.