Як працюють антиросійські санкції: картопляна повинність у Бурятії, дорогі меблі та відсутність інгредієнтів для тортів

“Харківський антикорупційний центр” моніторить як реагують у росії на введення санкцій та зростання цін.

Тож підбірка від 27 березня:

Так у одному з найбільших пабліків Бурятії обговорюють перспективу введення “картопляної повинності”. У повідомленні йдеться про те, що після введення санкцій та росту курсу долара питання продовольчого забезпечення регіону стали як ніколи більш актуальними.


“Особливо це стосується «другого хліба» – картоплі, ціна якої за рік зросла вдвічі. У Бурятії навіть з’явилися пропозиції повернутися до колишніх, радянських методів запровадження обов’язкових сільгоспробіт – масової посадки картоплі на полях. Нагадаємо, що використання фактично безкоштовної праці робітників, студентів та школярів на сезонних сільгоспроботах було поширеною практикою за часів СРСР. Вони починалися для городян ще у школі. Потім «студентська» картопля, а далі виїзди працівників підприємств у «підшефні» колгоспи. З використанням ринкових відносин 1992 року ця тема пішла у минуле”, -йдеться у повідомленні.

І ось зараз Back in USSR. Представники влади, експерти та громадськість обговорюють перспективу введення картопляної повинності у Бурятії.

Видання “Тайга.інфо” повідомила, що процедура ЕКО подорожчає на росії на третину. Сучасні репродуктивні технології зростуть у ціні протягом 3-4 місяців. Вказують, що причини подорожчання – важка логістика, нестабільний курс рубля та санкції. Адже розхідні матеріали, зокрема, ігли, препарати закуповувалися в основному в Японії, США, Данії та Ірландії.

Почалися у росіян проблеми і з випікання тортів. Ось пост дівчини з Єкатеринбургу, що займається кондитерською справою.

“Замовниця буквально встигла застрибнути в останній вагон. Лист цукрового паперу для цих топерів був останнім. Більше цукрового паперу немає. Взагалі. Ніде. Санкції, звичайно, дуже сильно вдарили по кондитерській справі. Багато інгредієнтів везли з-за кордону. Шоколад – Бельгія, ізомальт для льодяників – Німеччина, мигдальне борошно – Іспанія, цукровий папір – Італія. І багато іншого. Щось дуже сильно подорожчало, а щось зовсім зникло з полиць кондитерських магазинів”, – йдеться у повідомленні.

Місто Серов Свердловської області. У місцевому пабліку зробили детальний пост щодо подорожчання цін на меблі.


“Запроваджені проти Росії економічні санкції вдарили, здається, по всіх секторах споживчого ринку. Звичайно, це позначиться на покупцях, і якщо ви планували найближчим часом купувати дивани, столи або шафи-купе, зверніть увагу на цей матеріал. Деяким федеральним мережам поки що вдається стримувати зростання цін до 4%, регіональним — не завжди. Починають помітно дорожчати кухні: китайські та російські виробники вже підняли ціни від 10%, європейські та американські постачальники — від 20% до 50%. Деякі моделі в каталогах довелося поставити на стоп, тому що все ще незрозуміло, чи відновлять поставки. Незабаром може змінитися комплектація деяких моделей”, – йдеться у пості.

Дивимося зростання цін у конкретних категоріях: М’які меблі – дивани, ліжка, крісла – дорожчають на 15–45%. Матраци та спальні приладдя — на 10–40%. Дитячі корпусні меблі в одного з постачальників подорожчали на 12,8%. Шафи зростають у ціні на 20-45%, столи та стільці – на 15-20%, а двері для приміщень – на 10-30%. Вражаюча ситуація з жалюзі: вже найближчим часом ціни на них можуть зрости в діапазоні від 50 до 70%.

Найсильніше санкції і зростання цін на матеріали вдарять по побутовій техніці, що вбудовується — вона подорожчає на 10–100% залежно від виробника, кажуть експерти. Наразі на товари російських виробників ціни зростають від 10% до 60%, на товари закордонних — від 15% до 100%. Звичайно, не всі тепер зможуть дозволити собі купити нові меблі та зробити ремонт, тому виріс попит покупців на дешевий сегмент.

Ось так працюють санкції. ХАЦ планує робити подібні огляди постійно.