Як планують використовувати панельні будинки у Харкові: бачення архітекторів

На сьогоднішній презентації проектів Генерального плану міста Харкова, архітектори з бюро Нормана Фостера (Alberto Cendoya, Diego Lopez) зазначили, що третина харків’ян проживає у панельних будинках. Ці будинки потрібно буде адаптувати до системи енергозбереження. Також буде створено схему будівництва соціального житла (це не тільки будинки, а і місця для відпочинку). Було зазначено, що в бюро Фостера вже фіналізували бачення генплану Харкова.

Керівник місцевої групи архітекторів та робочої групи Дмитро Фоменко зазначив що проблема житлового фонду у Харкові ділиться на три частини. Перша – будинки, які постраждали від російської військової агресії. Друга – будинки, які були давно побудовані і строк експлуатації яких вже вийшов. Третя – проблема нового житла, якого не вистачає. Фоменко запевнив, що вони будуть намагатися, щоб усі будинки, які постраждали від військової агресії росії – були збережені. Є прагнення їх зробити зручними для життя та енергоефективними. Для нових будинків також буде однією з головних умов – вони мають бути максимально енергоефективними та побудовані із застосуванням сучасних технологій.

Виступив на онлайн-зустрічі і Харківський міський голова Ігор Терехов, який запевнив що над розробкою генплана працюють найкращі архітектори і він буде сучасним та передовим. Як повідомив Терехов, на першому етапі розробки генплану, експерти з бюро Фостера разом з місцевими архітекторами провели онлайн-опитування 17 тисяч харків’ян, яке дало зворотній зв’язок, і дало зрозуміти яким містяни бачать місто в майбутньому.

Місцеві архітектори з Харкова, чиновники міськради, архітектори з команди Нормана Фостера, експерти Оксфордського та Гарвардського університетів проводять раз на тиждень онлайн-зустрічі робочої групи.

13 грудня у Гельсінкі має відбутись захід щодо укриттів цивільної оборони у Харкові. В січні 2023 року планується онлайн-зустріч щодо озеленення Харкова. Також подібна зустріч буде щодо цифровізації. Також в рамках розробки генплану відбудеться ще зустріч архітекторів в Сан-Маріно. Крім цього заплановане ще одне онлайн-опитування харків’ян.

Архітектори бюро Фостера зазначили, що на сферах збереження культурної спадщини, розвитку сучасного транспорту, річкової сфери та науки і буде розроблений генплан міста.

Загалом, якщо порівнювати з Миколаєвом (обговорення щодо розробки генплану якого теж сьогодні відбулось), на зустрічі щодо розробки генплану Харкова не було показано жодної графіки.

Нагадаємо, що на початку травня, міськрада повідомила, що для роботи над генпланом фахівці Нормана Фостера залучили мадридську філію та одну німецьку велику компанію. Детально про початок роботи над Генеральним планом ХАЦ розповідав у матеріалі “Норман Фостер та новий генплан Харкова: як готуються змінити місто”