Проект будівництва наукового парку з житловою забудовою на зруйнованій частині ТЦ “Барабашово” стане основою, на підставі якої в подальшому розроблять нову концепцію розвитку міста.
Про це йдеться у релізі, який опублікувала Norman Foster Foudation.
“Пілотний проект «Наукове сусідство» представить високотехнологічні індустрії, дослідження та стартапи для відновлення промислової бази міста. Це стане основою дослідження – містобудівного плану бульварів, вулиць, площ, парків та озеленення з вказівками щодо висоти та відступу будівель із виділеним зонуванням. Цей проект стане місцевим і міжнародним магнітом для талантів, що позиціонуватиме Харків на передовій інновацій, технологій та урбанізму. Цей містобудівний проект буде розроблено на замовлення міста Харкова та виконуватиметься командою NFF у співпраці з місцевими архітекторами та харківською владою”, – йдеться у заяві фундації.
За інформацією пресслужби міськради, розглядали кілька ділянок для створення научного парку. На відміну від територій у районі Харківського авіаційного заводу та колишнього заводу «Серп і молот», які також розглядалися як варіанти, ділянка в районі ринку має низку переваг: там сформована розвинена транспортна система, є можливість розширення територій, і поряд розташована природна зона.
Норман Фостер наголосив, що це буде не просто науковий парк, а велика локація з університетами, житловими будинками, магазинами, науковими лабораторіями, інфраструктурою для відпочинку.
«Цей буде район із щільною житловою забудовою, невисокою – максимум 6-7 поверхів, розділений на квартали, як у європейських містах, зелений, безпечний. Фокус буде спрямований на людину: як їй зручно ходити, де паркувати машину. На цей науковий парк приїжджатимуть дивитися туристи», – підсумував Норман Фостер.
Проектування наукового парку – це один з п’яти проєктів, з яких буде складатися майбутній генплан. Інші частини отримали назви “Спадщина”, “Ріки”, “Промисловість” та “Житло”.
Проєкт “Спадщина” – має закріпити підходи до відновлення історичних будівель і використання навколишніх громадських просторів в центрі міста.
Проєкт “Ріки” – перетворить 6-кілометрову смугу між річками Харків і Немишля на екологічний, пішохідний та велосипедний простір, який переходить у загальноміську мережу мобільності.
Проєкт “Промисловість” – це галузевий розділ, який має забезпечити модернізацію промисловості в місті. Як приклад, перепрофілювання забруднювальної вугільної електростанції на центр виробництва чистої енергії та продуктів харчування.
Проєкт “Житло” – мова йде про модернізацію існуючих панельних житлових кварталів для створення безпечного, сучасного та енергоефективного житла по всьому місту.
За словами Нормана Фостера, є бачення того, як зберегти будівлю за рахунок нового шару з дуже простих матеріалів, які кріпляться на стару споруду. І найголовніше, що коли йде реконструкція, жителі можуть перебувати всередині абсолютно безпечно.
Харківська група архітекторів і Фонд Нормана Фостера готують вичерпний підсумковий документ цієї роботи, який буде надано широкому загалу найближчими тижнями.
Нагадаємо, що на початку травня, міськрада повідомила, що для роботи над генпланом фахівці Нормана Фостера залучили мадридську філію та одну німецьку велику компанію. Детально про початок роботи над Генеральним планом ХАЦ розповідав у матеріалі “Норман Фостер та новий генплан Харкова: як готуються змінити місто”