Поліція підозрює переплати за будматеріали під час відновлення будинку на Холодній Горі

У Харкові поліція підозрює, що чиновники переплатили за ремонт будинку, який розташований на вулиці Полтавський Шлях.

Це перше провадження, яке з’явилося у відкритій частині судового реєстру і яке стосується робіт з відновлення будинків у Харкові. 

Про це стало відомо з даних судового реєстру

Мова йде про поточний ремонт по усуненню аварій в житловому фонді багатоквартирного будинку загальною вартістю 16 млн грн.

“Встановлено, що угоду укладено без проведення аукціону, з порушенням встановленої Законом процедури, також встановлено, що було значно завищено ціни на проведення капітального ремонту, зокрема на вартість проведених робіт та використаних матеріалів. Аналізом загальнодоступних відомостей державного інтернет ресурсу встановлено, що здійснено відповідне перерахування за договором”, – йдеться у судовій ухвалі.

Варто зазначити, що суд дозволив правоохоронцям отримати документи, які стосуються цього договору, зокрема, актів щодо прихованих робіт.

“Харківський антикорупційний центр” встановив, про які роботи йшлося у судовій ухвалі.

Мова йде про договір, який був укладений між Департаментом житлово-комунального господарства міськради та комунальним підприємством “Харківспецбуд” стосовно відновлення житлового будинку № 190 по вулиці Полтавський шлях. Ця будівля постраждала в результаті обстрілу з боку російських окупантів. 

За даними сайту “Прозорро”, в результаті виконання договору вартість робіт була зменшена і в результаті сума договору склала 14,5 млн грн. Але сам договір опублікований не був.

За даними порталу публічних коштів гроші за відновлення будинку були перераховані у грудні. на сайті “Прозорро” вказано, що роботи були виконані ще у грудні. По оплатах це так само видно.

Фото з офіційної сторінки Адміністрації Холодногірського району

Але в публікації на офіційній сторінці Адміністрації Холодногірського району від 3 січня 2023 року вказано, що роботи по відновленню будинку ще тривают.

“За сприянням Харківського міського голови І.О. Терехова, у Холодногірському районі виконуються завершаючі роботи щодо встановлення пластикових віконних блоків в житлових будинках, які постраждали внаслідок ворожих обстрілів. Зокрема, по вул. Полтавський Шлях 190, спеціалісти КП «Харківспецбуд» виконали роботи щодо встановлення віконних блоків та приступили до робіт з ремонту відкосів”, – йдеться у повідомленні.

Йдеться у дописі на сторінці Адміністрації району

Виходить, що акти виконаних робіт були закриті та підписані до того, як всі роботи виконали.

Директором КП ”Харківспецбуд” є Богдан Долина, який є обвинуваченим відразу у двох корупційних справах, але залишається на посаді. 

Нагадаємо, восени 2022 року ХАЦ аналізував освоєння коштів на відновлення житлових будинків у Харкові. Тоді вже сума грошей, які витратили на ремонти, сягнула півмільярда гривень. 

Основні підрядники, окрім комунальних підприємств, це наближені до міськради фірми, а процедура відбору не була прозорою. Навіть будматеріали у відомих магазинах комунальники примудряються купувати вище, ніж ціни вказані на сайтах маркетів. 

————————————-

Ця публікація була підготовлена ХАЦ в рамках проекту IWPR Ukraine за підтримки МЗС Королівства Норвегії. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.