Віце-чемпіонці світу з пауерліфтингу з Балаклійщини оголосили підозру за побажання захоплення Харкова росією

СБУ заочно повідомила про підозру 20-річній колишній мешканці села Байрак Ізюмського району (знаходиться поблизу Балаклії) Діані Гвагвалія за публічне виправдання збройної агресії російської федерації проти України (ч. 3 ст. 436-2 КК України). Про це стало відомо з сайту Офісу Генпрокурора України.

Після вдалого контрнаступу ЗСУ на Харківщині у вересні минулого року Гвагвалія виїхала до росії.

1 березня 2023 року Гвагвалія на проросійському телеграм-каналі “Малькевич Live” (запис прямого ефіру також транслювався на телеканалі “санкт-петербург” та деяких каналах, що ведуть мовлення на тимчасово окупованих територіях України) заявила: “Можно, но, как бы, я на третьем курсе, я жду освобождения Харькова очень сильно. Домой, как бы, хочется. Я верю в эту победу”.

Так Гвагвалія відповіла на запрошення переїхати на постійній основі до російської федерації. 

На ефірі Діану представили як спортсменку та головного спеціаліста так званого “Савинского ТО ВГА Изюмского района Харьковской области”.

Гвагвалія дійсно є спортсменкою. У 2021 році вона стала срібною призеркою чемпіонату світу з пауерліфтингу серед дівчат у Швеції та виконала норматив “Майстер спорту України”. Зараз російські пропагандисти титрують її як “майстра спорту російської федерації”.

Фото: Харківська державна академія фізичної культури

Тоді Гвагвалію з цим привітав мер Балаклії Іван Столбовий, якому теж оголосили заочно підозру за співпрацю з росіянами.

Фото: Балаклійська міська рада

Також у травні 2021 року Гвагвалія стала чемпіонкою та рекордсменкою чемпіонату України з класичного пауерліфтингу.

Фото: Харківська державна академія фізичної культури

На момент ефіру на пропагандистському телеграм-каналі Гвагвалія була студенткою третього курсу кафедри атлетизму та силових видів спорту Харківської державної академії фізичної культури. Гвагвалія це сама і підтвердила, зазначивши, що навчається дистанційно і підключається до занять, але коли чує погане про росію, відразу відключається.

Станом на зараз невідомо, чи є Гвагвалія студенткою українського вищого навчального закладу.

Гвагвалія за час повномасштабної війни не вперше потрапляє до ЗМІ. Після визволення Балаклії та навколишніх сіл у вересні минулого року до Байраку повернувся батько Гвагвалії, Джейран, який не був у своєму будинку 5 місяців. За словами чоловіка, він боявся за своє життя, бо є абхазом за національністю.

Після повернення Джейран не побачив вдома трьох дітей та дружину. Сусіди сказали, що їх вивезли росіяни, коли втікали. Джейран на той момент не знав, куди саме виїхала його сім’я.

Але місцеперебування Діани Гвагвалія тепер відоме.

#хац_контроль