Служба безпеки України сьогодні опублікувала реліз, де повідомила, що встановила особи двох зрадників, які скоригували російський ракетний удар по кафе у селі Гроза 5 жовтня, внаслідок якого загинули 55 людей. Коригувальниками, за даними СБУ, виявились двоє місцевих жителів: 30-річний Володимир Мамон та його молодший брат, 23-річний Дмитро Мамон, які під час окупації частини Харківської області перейшли на бік росіян.
Фото Володимира Мамона – СБУ
Фото Дмитра Мамона – СБУ
За це фігуранти отримали “посади” у лавах окупаційного “управління внутрішніх справ військово-цивільної адміністрації Харківської області”. Одного з них призначили “водієм конвойної групи”, іншого – “інспектором дорожньо-патрульної служби”. Напередодні звільнення регіону обидва зрадники разом із родинами втекли до рф, де продовжили працювати на користь країни-агресора. За вказівками російських окупантів вони дистанційно розпочали формувати власну мережу інформаторів на підконтрольній Україні території. Для цього “втемну” залучали до підривної діяльності своїх родичів, сусідів та знайомих з деокупованих міст та селищ Харківщини. Під виглядом дружніх розмов та листувань у месенджері Мамони випитували у людей відомості про дислокацію Сил оборони та масові заходи на території регіону. За даними слідства, від початку жовтня цього року обидва фігуранти почали збирати інформацію про заплановане перепоховання загиблого українського захисника у селі Гроза. При цьому вони розуміли, що внаслідок ворожої атаки обов’язково загинуть мирні мешканці – їх знайомі з села Гроза, зокрема й ті, хто надавав їм інформацію. Дізнавшись точну адресу та час проведення мирного заходу, Володимир Мамон передав ці дані російським окупантам.
Після того, як Володимир та Дмитро Мамон втекли до рф, вони отримали у вересні минулого року паспорти держави-агресора.
Фото – СБУ
Фото – СБУ
Як вдалось з`ясувати Харківському антикорупційному центру, Володимир Мамон знаходиться в розшуку МВС за підозрою у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України). Суд надав дозвіл на його затримання. Справу Мамона суд дозволив розглядати в порядку спеціального судового провадження.
На завтра, 12 жовтня, на 14:00 якраз заплановане судове засідання в режимі відеоконференції за справою Володимира Мамона в Київському райсуді міста Полтави.
Ще влітку 2022 року ДБР заочно повідомило Володимиру Мамону про підозру в державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).
30-річний уродженець та мешканець села Чкаловське Чугуївського району на початок повномасштабного російського вторгнення в Україну був діючим українським поліцейським, займав посаду поліцейського відділення №3 взводу №3 роти №2 батальйону конвойної служби ГУНП в Харківській області. На цю посаду Володимира Мамона було призначено 19 жовтня 2020 року.
Чкаловську громаду було окуповано 9 березня минулого року. Володимир Мамон добровільно перейшов на бік ворога та почав працювати у незаконно створеному правоохоронному органі.
Від росіян Мамон отримав вогнепальну табельну зброю та автомобіль ВАЗ-2121 “Нива” з маркуванням “z”. Після чого разом з російськими військовослужбовцями почав патрулювати територію Чкаловської громади.
Мамон активно агітував та схиляв місцевих до співпраці з росіянами в незаконному правоохоронному органі.
Фото – СБУ
У середині березня 2022 року Володимир Мамон разом з військовослужбовцями рф поїхав до села Гаврилівка Чкаловської громади та забрав у ветерана АТО Сергія Санжари мікроавтобус Фольксваген Т-4, щоб віддати на потреби окупантів.
У квітні минулого року Мамон разом із військовими рф незаконно вилучили службовий автомобіль Рено Дастер, яким користувався поліцейський офіцер громади Олександр Настенко, і також передав на потреби окупантів.
Мамон повідомив росіянам місця проживання ветеранів АТО та мисливців у Чкаловські громаді та очолив на автомобілі ВАЗ-2121 “Нива” військову автомобільну колону окупантів, яка їздила та незаконно вилучала у мисливців зброю, а ветеранів АТО забирала на так звану “перевірку”.
Мамон чергував на блокпостах між окупованими селом Чкаловське та селищем Шевченково разом із росіянами та так званими військовими ”лднр”, підвозив бойовикам цигарки, їжу та воду.
Володимир Мамон допомогав росіянам якнайкраще розміщувати військову техніку, артилерію, РСЗО на території Чкаловської громади.
На початку липня минулого року Володимира Мамона росіяни призначили так званим “начальником відділу карного розшуку у відділі поліції смт. Шевченково”.
Цей “відділ” поліції на території Чкаловської, Шевченківської громад “патрулював” разом з росіянами місцевість, особисто Мамон незаконно затримував людей, допитував. Також серед “повноважень” Мамона була організація чергування на блокпостах та особисте чергування на них.
У 2021 році колишня дружина Володимира Мамона, Ганна, подавала до суду на колишнього чоловіка щодо стягнення аліментів.
У 2018 році “Приватбанк” стягнув 35,3 тис. грн кредитної заборгованості з людини з ПІБом – Мамон Володимир Сергійович.
23-річний брат Мамона, Дмитро, також до повномасштабного російського вторгнення був українським поліцейським. Його звільнили 14 червня 2022 року. Дмитро працював у поліції як мінімум з жовтня 2019 року.
Фото – СБУ
У вересні 2023 року Харківський окружний адміністративний суд задовольнив позов Головного управління Національної поліції в Харківській області до Дмитра Мамона про відшкодування вартості предметів однострою особистого користування, строк носіння (експлуатації) яких не закінчився, в сумі 16,99 грн.
Такий самий позов поліція подала і до Володимира Мамона на компенсацію 176,82 грн, але позов було залишено без руху.
Також до людини з ПІБом – Мамон Дмитро Сергійович позов про стягнення заборгованості за кредитним договором у сумі 84,7 тис. грн. подав КБ “Приватбанк”.
У Володимира та Дмитра Мамона є третій брат, Олександр, який також перейшов на бік ворога. Прокуратура заочно повідомила про підозру в колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України) та державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України) 26-річному мешканцю села Гроза Олександру Сергійовичу Мамону. І цей Мамон також працював у поліції.
Олександр Мамон, перебуваючи до повномасштабної війни на посаді поліцейського відділу реагування патрульної поліції Куп’янського райвідділу поліції, пішов на співпрацю з представниками держави-агресора та в липні минулого року добровільно зайняв так звану посаду “исполняющего обязанности инспектора дорожно-постовой службы отдела государственной инспекции безопасности дорожного движения управления внутренних дел ВГА Харьковской области”.
Мамон виконував свої “службові обов’язки” протягом липня – вересня минулого року. Йому заочно повідомлено про підозру в колабораційній діяльності та державній зраді.
Варто згадати, що у переліку загиблих від російського ракетного удару по селу Гроза, який опублікувала вчора поліція, була й 56-річна Наталія Мамон. Вочевидь, родичка братів-коригувальників.
Як передає “Медіа Об’єктив”, за словами місцевих жителів села Гроза, Мамони мають свій будинок у селі. Окрім трьох синів, до росії втік і батько – Сергій Мамон. “Тут, от на тій вулиці, у нього три сини. І один тут був, а два в Куп’янську працювали. Усі пішли на росію робить. Поліцай-батько там коригував. Це Мамони. Прізвище – Мамони. Усі там Мамони в росії. Мамон Сергій – це батько, Мамон Володимир – це син, Мамон Олександр – син. І Мамон Дмитрій син. Сергійовичи усі”, – згадує мешканка Любов Плетінка, мешканка села Гроза.
Автори: Євген Лісічкін, Павло Новик.