СБУ заочно повідомила про підозру в колабораційній діяльності (ч. 6 ст. 111-1 КК України) так званому “директору” Балаклійського будинку культури в часи окупації у 2022 році 57-річному Сергію Окомельченку. Про це стало відомо з сайту Офісу Генпрокурора України.

Із тексту підозри стало відомо, що Окомельченко організував проведення публічних заходів на підтримку держави-агресора та її окупаційної адміністрації. Наприклад, 27 серпня 2022 року відбулося святкування річниці Дня заснування Балаклії (авто-мото-вело пробіг), на якому була використана символіка російської федерації, а представники адміністрації закликали до підтримки окупації міста військами держави-агресора.

Також заочну підозру в колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК україни) від поліції отримала 27-річна Анна Гнідаш, яка у червні 2022 року добровільно стала “заведующей сектором внутренней политики ВГА Изюмского района”.
У тексті підозри йдеться про те, що Гнідаш контролювала роботу проросійського Телеграм-каналу “Балаклейский ТелеграфЪ” та готувала публікації у ЗМІ з кремлівськими наративами для русифікації жителів Харківщини.

#хац_контроль