Управління освіти Адміністрації Індустріального району Харківської міськради не опублікувало в системі “Прозорро” три угоди щодо ремонту укриття в навчальних закладах.

Про це стало відомо під час моніторингу порталу публічних коштів.

Мова йде про ремонт укриття в трьох навчальних закладах району – загальноосвітній школі № 40, загальноосвітній школі № 104, загальноосвітній школі № 121. 

За даними порталу “Є-Дата” всі три угоди були укладені ще у 2022 році з ФО-П Гук Микола Васильович. Всього на ремонт укриття у трьох школах витратили понад 1,4 млн грн. 

Варто зазначити, що приховування інформації про угоди через безпекові ризики могло б бути, але Управління освіти виклало у загальний доступ договори щодо проведення технагляду за роботами з ремонту укриття. Тобто все одно оприлюднило в яких закладах проводяться роботи. 

За даними сайту “Прозорро”, Микола Гук активно отримує підряди, як від цього управління освіти, так і від Департаменту освіти та Департаменту житлово-комунального господарства Харківської міськради. Всі угоди з ним були підписані за неконкурентною процедурою. 

В цілому у Харкові, за даними порталу “Прозорро” та “Є-Дата” облаштування укриття в школах фінансувалось не настільки активно, як у Запоріжжі. Варто зазначити, що в Запоріжжі також роботи фінансуються як Департаментом так і територіальними відділами освіти.

Але звертає увагу те, що окрім робіт безпосередньо з ремонту укриття в Запоріжжі, на відміну від Харкова, набагато більше угод з придбання обладнання та устаткування для укриття: матраци, меблі, ліхтарики, лавки тощо.

#досвід_регіонів